pusty pokój
4 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Ściany działowe jako pomysł na zwiększenie przestrzeni

Ściany działowe nie są elementami konstrukcji budynku, co oznacza, że można je swobodnie burzyć oraz stawiać według własnego uznania. Coraz popularniejsza staje się budowa ścianek działowych w mieszkaniu, domu oraz w biurze w celu zaaranżowania zbyt dużej przestrzeni, podzielenia pomieszczenia lub zwiększenia liczby pomieszczeń w małym mieszkaniu. Ściankę działową można wybudować z różnych materiałów, w zależności od pomieszczenia, w którym będzie stała. Czy ściana działowa w mieszkaniu, domu lub biurze to dobry pomysł na zwiększenie przestrzeni?

Ściana działowa w różnych pomieszczeniach w domu

Ściana działowa jest idealnym i bardzo prostym rozwiązaniem, jeśli przestrzeń pomieszczenia nie spełnia oczekiwań właściciela. Często stawia się ją w bardzo dużych pokojach, dzięki czemu zbyt duża przestrzeń zostaje podzielona na mniejsze. W taki sposób można przykładowo stworzyć pokoje dla rodzeństwa, które nie chce już dzielić ze sobą jednego pomieszczenia. Wielu rodziców decyduje się na budowę ścianki działowej w pokoju dziecięcym, dzięki czemu odseparowana zostaje przestrzeń sypialniana od miejsca przewijania niemowlęcia.

Ściany działowe na poddaszu są często stawiane do jak najlepszego zagospodarowania tej przestrzeni. Dzięki dobrej wentylacji poddasza rozsądnym rozwiązaniem jest stworzenie na strychu suszarni lub innych pomieszczeń gospodarczych. Dzięki ściankom działowym na strychu można stworzyć przykładowo spiżarnię, pralnię, suszarnię bądź składzik.

W salonie, ciekawym sposobem na podział jest wybudowanie niskiej ścianki działowej, która może odseparować jadalnię od sfery wypoczynkowej bez nadmiernego zaciemniania pomieszczenia. Ścianka działowa w kuchni może przyjąć formę mini muru, który delikatnie domyka otwartą na inne pomieszczenia kuchnię.

Ściana działowa w biurze

Jak wskazuje ekspert z firmy Plastixal, zajmującej się produkcją okien PCV i stolarki aluminiowej: Ścianka działowa w biurze to rozwiązanie, na które decyduje się bardzo wiele firm. Daje możliwość łatwej zmiany funkcjonalności pomieszczeń i podziału powierzchni wnętrz tak, aby każdy pracownik posiadał jak najwięcej własnej przestrzeni i prywatności. Dobrze zaprojektowane biuro wpływa na efektywność pracowników i ich samopoczucie. Dzięki ściankom działowym, każdy może wypełniać swoje obowiązki bez rozpraszania lub dekoncentracji wywołanej przez współpracowników.

Montaż ścianek działowych popularny jest również w biurowych łazienkach. Taka ścianka oddziela przestrzeń kąpielową od reszty łazienki, co zapewnia większą intymność. Ściankę działową w łazience w biurach buduje się także przy ubikacjach i pisuarach, aby ukryć przestrzeń, która wymaga jak największej prywatności.