Drewniane schody
18 stycznia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Schody drewniane w aranżacjach wnętrz

Drewno to niezwykle pożądany materiał – nie tylko w przypadku wykończenia podłóg. Drewniane schody to najlepsze zwieńczenie stylowego i eleganckiego domu. Doskonale wkomponują się w styl nowoczesny, tradycyjny, minimalistyczny, industrialny – i nie tylko. Można z nich stworzyć takie aranżacje, że goście nie będą mogli wyjść z podziwu. Ten ekologiczny, naturalny i trwały materiał daje również szereg innych korzyści. Co warto o nim wiedzieć?

Drewniane schody – zalety

Drewno to naturalny i ekologiczny materiał, który, odpowiednio przygotowany, odwdzięczy się trwałością, wytrzymałością i solidnością na dziesiątki, jeśli nie setki lat. Kojarzy się z tradycyjnymi rozwiązaniami, jednak spotkać je można w większości nowoczesnych domów.

Drewniane schody dają mnóstwo możliwości. Można postawić na ich naturalny urok lub poeksperymentować z designem. Coraz więcej osób łączy je z innym materiałem np. stalą lub szkłem, dzięki czemu wyglądają jeszcze bardziej intrygująco. W dodatku na rynku są dostępne różne gatunki drzew, w tym rodzimych i egzotycznych. Różnią się między sobą wyglądem, nadając każdemu pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Jasne drzewo pięknie rozświetli ciemne aranżacje, zaś drewniane schody o ciemniejszych barwach wyeksponują się na tle jasnego wnętrza.

Schody wykonane z tego tworzywa są bardzo ciepłe. Z tego względu schodzenie na boso z piętra będzie zawsze przyjemne. Ponadto drewniane schody są inwestycją na długie lata. Osoby, które się decydują na ich montaż, rzadko chcą je wymieniać.

Drewniane schody – aranżacje wnętrz

Jeśli chcesz podkreślić wnętrze swojego mieszkania i postawić na wyraziste akcenty, drewniane schody będą do tego idealne. Okrągłe, gięte, samonośne, jako zabudowa konstrukcji betonowych… możesz wybrać ich konkretną konstrukcję. Jako że są dostępne w wielu wersjach, odnajdą się zarówno w obszernych, jak i małych wnętrzach.

Schody drewniane mogą być wykonane w stylu nowoczesnym, angielskim, prowansalskim… i nie tylko. Pojawiają się w aranżacjach wnętrz rustykalnych, klasycznych, nowoczesnych, industrialnych… Pasują do każdego mieszkania. Domownicy lubią ich naturalność, która przede wszystkim się kojarzy z domowym i przytulnym klimatem.

Jak mówi specjalista z firmy P.P.U.H STOLARSTWO CZYSZCZOŃ, ogromną popularnością cieszą się dąb, buk, jesion, orzech włoski, sosna i egzotyczne odmiany, takie jak teak, mahoń, merbau. Każdy z tych gatunków da się idealnie dopasować do swoich oczekiwań. Ciemne drewno z drzew egzotycznych doskonale podkreśli rustykalne i minimalistyczne wnętrza. W przypadku industrialnych stare drewno z wyraźnym usłojeniem wyeksponuje surowość i elegancję pomieszczeń.

Istotnym dodatkiem jest również balustrada, która też może być drewniana. Wiele osób jednak stawia na kutą lub szklaną, gdyż takie dodatki jeszcze bardziej podkreślają urok schodów i są naprawdę oryginalne. Niektórzy w ogóle rezygnują z balustrady na rzecz bardzo szerokich i bezpiecznych stopni. Tak naprawdę drewniane schody dają szereg możliwości – to Ty dopasowujesz je do swoich oczekiwań.