rolety zewnętrzne
27 kwietnia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Rolety zewnętrzne jako elementy zabezpieczenia antywłamaniowego

Właściwe zabezpieczenie antywłamaniowe jest bardzo istotne oraz sprawdza się zarówno w domach, blokach mieszkalnych, jak i biurach czy lokalach usługowych. Zwiększa poziom komfortu, prywatności i bezpieczeństwa wszystkich domowników. Jedną ze sprawdzonych metod na skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe są rolety zewnętrze. Jakie są ich zalety? Odpowiadamy.

Czym są rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to osłona okien, która – jak wskazuje ich nazwa – montowana jest po ich zewnętrznej stronie. Znajdziesz je w ofercie renomowanych sklepów, takich jak Doken. Wykonane są z połączonych ze sobą metalowych listew, które nawijają się na rolkę umieszczoną nad oknem. Rolety poruszają się po specjalnych prowadnicach montowanych z boków okna na całej jego długości. Mogą być sterowane manualnie lub za pomocą silnika elektrycznego, do którego przełącznik umieszczany jest wewnątrz pomieszczenia. Druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza i bardziej funkcjonalna.

Funkcje i zalety rolet zewnętrznych

Choć głównym zadaniem rolet zewnętrznych jest zapewnienie domownikom prywatności, nie jest to ich jedyna funkcja. Ze względu na swoje umiejscowienie mają one także doskonałe właściwości izolacyjne. Chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz nagrzewaniem się od słońca. Zimą zaś zapewniają odwrotny efekt – skutecznie ograniczają straty ciepła, dzięki czemu możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Rewelacyjna izolacja rolet zewnętrznych dotyczy także akustyki. Opuszczone świetnie odgradzają od hałasów wpadających z zewnątrz. Jest to więc polecane rozwiązanie dla osób, które mieszkają w głośnej okolicy lub tych, którym po prostu zależy na wyjątkowej ciszy i spokoju. Co więcej, świetnie chronią one stolarkę okienną przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, takimi jak opady czy promieniowanie UV, co znacznie przedłuża jej żywotność.

Czy rolety zewnętrzne mogą służyć jako zabezpieczenie antywłamaniowe?

Rolety zewnętrzne świetnie sprawdzają się jako skuteczne zabezpieczenie antywłamaniowe. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa zarówno podczas przebywania w mieszkaniu w dzień oraz w nocy, jak i będąc przez dłuższy czas poza nim. Okna są jednym z najsłabszych punktów domu, dlatego warto zadbać o ich dodatkową ochronę.

Rolety zewnętrzne wykonane są z twardego, odpornego na uszkodzenia metalu, a także posiadają specjalne zapadki uniemożliwiające ich podważenie. Wszystko to czyni z nich dodatkową, a jednocześnie trudną do pokonania przeszkodę dla potencjalnych złodziei, której nie da się przejść bez specjalistycznych narzędzi oraz spowodowania dużego hałasu.