9 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Rolety screen. Czym są popularne refleksole?

W dzisiejszych czasach rolety to nie tylko kawałek materiału, który chroni przed rażącymi promieniami słońca. Dzięki wykorzystywanym technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom od osłon okiennych można oczekiwać znacznie więcej. Dobrym przykładem są chociażby innowacyjne rolety screen. Ich funkcjonalność oraz pomysłowe wykonanie sprawiły, że cieszą się one coraz większą popularnością i to zarówno wśród właścicieli mieszkań, domów, jak i w przypadku biur.

Rolety screen – na czym polega ich innowacyjność?

Rolety screen, zwane także refleksolami, znacznie różnią się od dobrze wszystkim znanych osłon okiennych. Mimo że ich zadaniem jest także ochrona wnętrz przed promieniami słońca oraz zapewnienie prywatności, mają znacznie więcej do zaoferowania swoim użytkownikom.

Rolety screen wykonywane są z wyjątkowego materiału. Cechuje go przezierność, co sprawia, że osłony zaciemniają pomieszczenia, a jednocześnie gwarantują odpowiedni poziom widoczności na zewnątrz.

Poza tym materiał, z jakiego się je produkuje, zabezpiecza szybę przed jej nagrzewaniem. Wpływa to oczywiście na to, że latem w pomieszczeniach panuje przyjemna temperatura, co pozwala znacząco obniżyć koszty związane z funkcjonowaniem klimatyzacji.

Refleksole przypadły do gustu wielu użytkownikom. Stoi za tym ich funkcjonalność. Zapewniają przyjemny cień podczas słonecznego dnia, a także przyczyniają się do obniżenia temperatury w pomieszczeniach. Rolety typu screen mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, przy czym to montaż zewnętrzny daje skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem się wnętrz. Refleksole mają bardzo szerokie zastosowanie i z powodzeniem mogą być montowane nie tylko na oknach, ale również jako pionowe przesłony w pergolach – mówi ekspert z firmy Bow-Max.

Gdzie sprawdzają się rolety typu screen?

Rolety typu screen mogą różnić się od siebie konstrukcją. Można spotkać się z modelami montowanymi w kasecie lub bez kasety. Właśnie dlatego można je wykorzystać nie tylko jako osłony okienne, ale również jako samodzielne zabezpieczenie przed słońcem, a w niektórych przypadkach przed wiatrem, np. we wspomnianych wyżej pergolach tarasowych.

Refleksole są stworzone także z myślą o tym, aby montować je na drzwiach, tarasach, balkonach czy werandach. Oprócz tego, że tworzą tam przyjemne warunki w słoneczne dni, to zabezpieczają także przed wiatrem i owadami.

Rolety screen są wykonywane z materiałów poliestrowych. Tkaniny te są odporne na działania szeregu niekorzystnych czynników, w tym na wysokie i niskie temperatury, działanie promieni UV i opady atmosferyczne. Ponadto można zadecydować, jaki stopień przezierności ma mieć materiał zastosowany w danej rolecie.

Osoby, które chcą zamontować refleksole, mają także wpływ na ich wygląd. Istnieje możliwość zamówienia rolety screen w barwie, która doskonale skomponuje się ze stylem budynku. Ten rodzaj osłon stanowi doskonałe uzupełnienie nowoczesnych fasad.