Rolety materiałowe
11 grudnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Rolety materiałowe jako niezawodny typ osłony wewnętrznej

Jeszcze nie tak dawno w większości polskich domów na oknach królowały żaluzje. Dzisiaj odchodzi się już od tego rozwiązania. O wiele lepszą alternatywą są materiałowe rolety. Tego typu osłony wewnętrzne są niezwykle uniwersalne i praktyczne. Zdecydowanie wpasują się do wnętrz o różnym wykończeniu. Sprawdź, dlaczego warto w nie zainwestować i jak dobrać je do okna oraz stylu pomieszczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na rolety wewnętrzne?

Kiedy przebywamy w swoim czterech ścianach, chcemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Wzrok przechodniów, którzy mogą przebywać w okolicy naszego domu lub mieszkania, a także wścibscy sąsiedzi, mogą niestety to poczucie zaburzyć. Rolety materiałowe skutecznie uniemożliwiają zajrzenie do wnętrza naszego azylu, dzięki czemu zapewniają maksimum prywatności. Oczywiście warto się w nie zaopatrzyć również po to, aby blokować dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia. Te szczególnie w miesiącach letnich mogą bardzo nagrzewać wnętrza i uniemożliwiać np. oglądanie telewizji. Do zalet rolet materiałowych należy to, że przez długie lata pozostają w dobrym stanie. Są proste w obsłudze i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Czym się kierować przy wyborze rolety materiałowej?

Wybór wzorów i kolorów rolet materiałowych jest naprawdę szeroki.  Z pewnością wśród ofert każdy znajdzie taką osłonę, która wpasuje się w jego wnętrze. Możesz wybrać takie, które kontrastują z wnętrzem lub wręcz przeciwnie – wpasowują się w jego kolorystykę. Jednak estetyka to nie jedyne kryterium, którym należy się kierować, przy wyborze rolet materiałowych. Trzeba wziąć pod uwagę również rodzaj pomieszczenia, do którego szukamy osłony oraz poziom jego nasłonecznienia. Inne rolety sprawdzą się w pokoju, który przez większość dnia wystawiony jest na silne promieniowanie, a inne tam, gdzie występuje zacienienie. Przeanalizuj położenie wnętrz względem stron świata i dopiero wtedy wybierz odpowiedni rodzaj rolety.

Jakie są rodzaje rolet materiałowych?

Rolety materiałowe możemy podzielić na kilka rodzajów ze względu na rodzaj użytej tkaniny: z tkaniną tradycyjną, gumowaną, gumowaną odbijającą światło (termorolety) oraz popularne ostatnimi czasy rolety dzień-noc. Tego typu osłony składają się z prześwitujących oraz zaciemniających pasków, które ułożone są naprzemiennie, dzięki czemu możemy kontrolować, ile światła dociera do wnętrza. Tego typu rolety znajdziesz np. w ofercie firmy Prestiż z Legnicy.  Rolety materiałowe dzielimy także ze względu na ich budowę.  Klasycznym rozwiązaniem są rolety wolnowiszące, które montuje się bezpośrednio do ścian lub sufitu. Jednymi z najbardziej efektownych są rolety w kasecie z prowadnicami. Charakteryzuje je prosty i często bezinwazyjny montaż, elegancja oraz komfort użytkowania.