Brodziki z laminatu
11 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Rola laminatów w pomieszczeniach sanitarnych

Laminat jest specjalnym rodzajem kompozytu, który znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Zawdzięcza je połączeniu dwóch materiałów, które różnią się od siebie właściwościami mechanicznymi oraz technologicznymi. Sprawia to, że wyroby z laminatu cechują się wysokim stopniem termoizolacji, są wodoodporne oraz łatwe do utrzymania w czystości. Co jeszcze warto wiedzieć o zastosowaniu laminatów w pomieszczeniach sanitarnych?

Laminat jako materiał na brodzik

Decyzja o zakopie odpowiedniego brodzika jest niezwykle ważna w kontekście zagospodarowania i funkcjonalności pomieszczeń sanitarnych – zarówno służbowych, jak i prywatnych. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę dostępność przestrzeni, która może zostać wykorzystana do zajęcia przez potencjalny brodzik. Kolejnym parametrem jest głębokość, która w dużym stopniu będzie determinowała funkcjonalność danego brodzika. Jednakże najważniejszym czynnikiem jest materiał, z którego zrobiony będzie dany brodzik.

Brodziki z laminatu to świetny wybór do pomieszczeń sanitarnych. Jest to przede wszystkim zasługa właściwości materiału, z którego są one wykonane. Warto zwrócić uwagę, że laminat to surowiec, który jest niezwykle lekki, a jednocześnie trwały i solidny. Co więcej, laminat charakteryzuje się również wysokim stopniem termoizolacji – a to szczególnie duże znacznie w przypadku brodzików o dużej głębokości, które będą miały dodatkowo za zadanie pełnić funkcję małej wanny. To właśnie wysoki stopień termoizolacji sprawia, że woda wolniej traci temperaturę, co znacznie podnosi komfort kąpieli.

Laminat jest też materiałem, który świetnie poddaje się obróbce. W przeciwieństwie do innych często wykorzystywanych materiałów, możliwe jest jego łatwe poprawienie już w trakcie prac. Co więcej, jego cena jest niezwykle konkurencyjna w stosunku do innych produktów dostępnych na rynku. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na elementy wyposażenia pokojów sanitarnych wykonanych z laminatu.

Produkcją laminatów poliestrowo szklanych zajmują się specjalne przedsiębiorstwa, takie jak firma Paszkowiak w Kąkolewie.

Zastosowanie laminatów w pokojach sanitarnych

Ze względu na swoją cenę, lekkość oraz możliwość obrabiania – laminat jest często wykorzystywany w pomieszczeniach sanitarnych. Jednakże warto podkreślić, że ze względu na przepisy dotyczące BHP, część pomieszczeń musi zostać wyposażona w produkty z takich materiałów jak laminat. Jest to związane z wysokim poziomem higieny, który pozwala zachować ten materiał.