18 maja 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Rodzaje domów drewnianych

Własny dom to marzenie niejednego człowieka. Trudno je spełnić. Stawianie domu to ogromny wydatek, a także wielki ciężar i odpowiedzialność. Już pierwsze decyzje niejednokrotnie są bardzo skomplikowane. Musimy bowiem znaleźć nie tylko idealną działkę, ale też zadecydować, jaki rodzaj domu zamierzamy postawić. Dzisiaj szczególnie popularne są domy drewniane.

Domy szkieletowe

Domy szkieletowe są coraz częściej wybieranym rodzajem domów z racji znacznie krótszego w porównaniu do tradycyjnych budynków czasu budowy. Można je postawić nawet w ciągu kilku tygodni. Ich konstrukcja jest lekka, a cena – bardzo niska. Dlatego nawet młodzi ludzie, dopiero zaczynający wspólne życie, mogą sobie na nie pozwolić – komentuje nasz rozmówca z APIS S.A. Co więcej, ich izolacja jest równie dobra jak w domach murowanych, a do tego są łatwe do przebudowy i – co istotne – domy szkieletowe są domami ekologicznymi. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy przyroda i tak jest atakowana ze wszystkich stron. Domy szkieletowe mogą też mieć większą przestrzeń dzięki mniejszej grubości ścian.

Domy z bali

Drugim rodzajem domu drewnianego jest dom z bali. Może być wykonywany w technologii sumikowo-łątkowej bądź zrębowej. Domy z bali najlepiej komponują się w naturalnych, wiejskich krajobrazach, ale nie tylko – możemy je postawić, gdziekolwiek zechcemy. Ich niezaprzeczalną cechą jest panowanie w nich korzystnego dla zdrowia mikroklimatu. Technologia budowy zapewnia proste i sztywne ściany. Można dowolnie decydować o wykończeniu wnętrz, w zależności od własnych potrzeb i oczekiwań. Najważniejsza w domach z bali jest jakość drewna, ponieważ domy drewniane cały czas pracują.

Domy zrębowe

Ostatnim rodzajem domów drewnianych są domy zrębowe. To najbardziej znana technologia budowy, a materiałem stosowanym do budowy jest drzewo iglaste, charakteryzujące się naturalną wilgotnością. Domy zrębowe są również całkowicie naturalne, a do tego bezpieczne, przyjazne i trwałe. Pamiętajmy, żeby wybierając firmę decydować się na profesjonalistów, którzy dbają o stosowanie nowoczesnych technologii i wykorzystanie najlepszego drewna.