robot koszący
2 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Robot koszący – kiedy i dlaczego warto w niego zainwestować?

Robot koszący ma wiele zalet, pomimo na pierwszy rzut oka dużego kosztu zakupu. Użytkownicy zwracają uwagę, że w krótkim czasie poniesiony wydatek zwraca się. Wybierając właściwe urządzenie, warto zwrócić uwagę na wiele aspektów, które pozwolą dopasować je idealnie do terenu, na którym będzie pracowało. Kiedy zdecydować się na taką inwestycję? I dlaczego warto wybrać nowoczesnego robota zamiast tradycyjnej kosiarki?

Kiedy warto zainwestować w robot koszący?

Robot koszący jest urządzeniem wyglądającym niczym robot sprzątający wykorzystywany w domu. Dzięki wyposażeniu w akumulator pozwala na skoszenie określonej powierzchni trawnika, bez obawy o napotkanie przeszkód. Konieczne jest jedynie jego wcześniejsze naładowanie. Jest to rozwiązanie idealne dla właścicieli dużych nieruchomości – popularne modele mogą skosić nawet 2 tys. metrów kwadratowych trawnika. Co więcej, ich użytkowanie pozwala zaoszczędzić cenny czas i spożytkować go w przyjemniejszy sposób np. na relaks w ogrodzie. W zależności od poziomu zaawansowania robot koszący może pracować około 60 minut a nawet 100 na jednym naładowaniu. Warto również zwrócić uwagę, że możliwość sterowania za pomocą aplikacji pozwala dbać o zieleń także podczas nieobecności w domu. Co więcej, urządzenie to sprawdzi się na różnych powierzchniach, nawet nierównych czy ze zboczami.

Dlaczego warto wybrać robot koszący?

Inwestycja w nowoczesne urządzenia koszące jest niemała. Dlatego przed zakupem robota koszącego, dostępnego np. w ofercie firmy Ksylon, warto poznać zalety takiego sprzętu. Najważniejszym plusem tego urządzenia jest samodzielność. Istnieje możliwość pozostawienia maszyny samej sobie. Konieczne jest jedynie zaprogramowanie czasu jaki robot ma poświęcić na koszenie, by dzięki czujnikom dokładnie przyciął określoną powierzchnię. Warto również wspomnieć, że pracuje on w całkowitej ciszy, co pozwala korzystać z jego możliwości zarówno wczesnym porankiem, jak i późnym wieczorem, bez obaw o przeszkadzanie domownikom czy sąsiadom.

Pomimo iż to nowoczesne rozwiązanie wśród wielu wywołuje obawy, to jest całkowicie bezpieczne. Osłona noża, czujniki bezpieczeństwa i przycisk STOP zapewniają pełną kontrolę. Na sam koniec warto wspomnieć o możliwości uzyskania precyzyjnych efektów pracy w każdych warunkach. Przy jego pomocy jest możliwe przycinanie trawy również w deszczowe dni z gwarancją uzyskania tak samo dobrego efektu jak w słoneczną i suchą pogodę. Istnieje możliwość wykorzystania robota na podłożach o różnym kształcie i zboczach nachylonych do 55%, co sprawia, że sprawdza się praktycznie w każdym ogrodzie i nie tylko.