lazienka
14 października 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Remont łazienki

Spośród wszystkich prac remontowych w domu odnowienie łazienki jest chyba największym wyzwaniem. Ponieważ wyłączenie tej części mieszkania z codziennego użytku jest bardzo kłopotliwe, dla usprawnienia przedsięwzięcia warto dokładnie je zaplanować.

Przygotowanie do remontu łazienki powinno wyprzedzić dokładne planowanie, obejmujące projekt oczekiwanego efektu, przygotowanie budżetu, wybór materiałów i ustalenie kolejności prac. Warto też zawczasu rozejrzeć się za dobrym fachowcem, aby mieć pewność, że będzie on dostępny w danym terminie.

Hydraulika i elektryka

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kolejność wykonywanych prac jest bardzo ważna. Tylko trzymając się harmonogramu możemy uniknąć przykrych niespodzianek, jak np. zrywanie świeżo ułożonych płytek w celu dostania się do ukrytych pod nimi przewodów. Dlatego hydraulik i elektryk wchodzą do remontowanej łazienki jako pierwsi.

Aby umożliwić fachowcom pracę, musisz wiedzieć dokładnie, jak ma wyglądać nowe ustawienie armatury i dodatkowych urządzeń, typu pralka czy wirowa suszarka do ubrań. Wiedza na ten temat jest niezbędna, by hydraulik wiedział w którym miejscu umieścić baterie kranowe, przyłącza do wodociągów i odpływy, a elektryk – poszczególne kontakty i włączniki.

Zakup materiałów budowlanych

O wyborze niezbędnych materiałów wspomnieliśmy już wcześniej, jednak sam zakup radzimy odłożyć do momentu, w którym specjalista wyliczy dokładnie potrzebne ilości. Choć w kwestii estetyki wykończeń zawsze powinniśmy trzymać się swoich upodobań, w przypadku materiałów roboczych, takich jak kleje, podkłady i środki zabezpieczające, warto posłuchać sugestii fachowca z firmy KREISEL, który doradzi jak dobrać odpowiednie parametry dla uzyskania pożądanego efektu prac.

Glazura i terakota

Najczęstszym wykończeniem w łazienkach są płytki, które w tak ciepłym i wilgotnym wnętrzu okazują się bardzo praktyczne, łatwe w czyszczeniu i trwałe. Jeśli masz niewielką łazienkę, postaraj się wybierać glazurę w jaśniejszych odcieniach, aby nie przytłoczyć zanadto wnętrza.