18 września 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Ręcznie malowane promienniki podczerwieni

Każde wnętrze powinno być wyposażone w odpowiednie urządzenia grzewcze w celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Od pewnego czasu coraz większą popularnością w tej dziedzinie cieszą się promienniki podczerwieni, które odznaczają się wysoką wydajności i energooszczędnością. Mogą one stanowić również bardzo atrakcyjny element wystroju wnętrz.

Jak działa promiennik podczerwieni?

Pod względem mechaniki działania promienniki podczerwieni w niczym nie przypominają tradycyjnych grzejników, działających w oparciu o konwekcję, czyli o wymianę cieplną. Promienniki nie wytwarzają czystej energii cieplnej, która roznosi się przez kontakt, lecz promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie podczerwieni, które bezpośrednio ogrzewa wszystkie obiekty znajdujące się w zasięgu urządzenia. Przypominają nieco słońce – choć wytwarza ono duże ilości energii cieplnej, to energia ta nie ma szans dotrzeć do Ziemi, gdyż ulega po drodze rozproszeniu w próżni kosmosu. Tym, co ogrzewa nas, gdy wystawimy się bezpośrednio na światło słoneczne, jest właśnie promieniowanie podczerwone.

Ręcznie malowane promienniki podczerwieni

Promienniki podczerwieni różnią się od tradycyjnych grzejników nie tylko zasadą działania, ale również pod kątem estetyki – stojąca za promiennikami technologia pozwala zrzucić z nich ograniczenia związane z wielkością, kształtem, czy miejscem montażu. Promienniki pod postacią płaskich, cienkich ekranów mogą być montowane nawet na suficie i stanowią ciekawe urozmaicenie wystroju wnętrza. Wyjątkową propozycją są ręcznie malowane promienniki, które nie tylko grzeją, ale również mogą zastępować klasyczne obrazy na płótnach. Takie rozwiązanie znajdziemy w ofercie firmy ROTAL – pracujący dla niej malarze są w stanie wykonać obrazy na indywidualne zamówienie klienta, bez względu na ich tematykę czy kolorystykę. Ręcznie malowane promienniki podczerwieni doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak salony i gabinety, a także w restauracjach czy budynkach użyteczności publicznej – słowem wszędzie tam, gdzie umieszczenie tradycyjnego grzejnika jest albo niemożliwe, albo poważnie narusza estetykę wnętrza. Innym wariantem są promienniki szklane z nałożonymi na nich grafikami lub trudnym do wykonania ręcznym malunku na wewnętrznej stronie szyby hartowanej oraz grzejące lustra co Rotal potrafi również zaoferować.

 

Takie estetyczne promienniki mogą być wykonywane zarówno w formie pojedynczych obrazów, jak dyptyków, tryptyków etc.

Więcej informacji o ręcznie malowanych promiennikach podczerwienie, znajdziemy na stronie ich producenta, Zakładu Ogrzewania Alternatywnego ROTAL.