czyszczenie podjazdu myjką ciśnieniową
13 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Przy jakich pracach sprawdzają się myjki ciśnieniowe?

Myjka ciśnieniowa to niezwykle wszechstronne urządzenie, które znajduje zastosowanie nie tylko w specjalistycznych warsztatach czy zakładach. Jest ona pomocna także w gospodarstwach domowych przy wykonywaniu prac w ogrodzie, garażu czy warsztacie. Z jej pomocą możliwe jest skuteczne i komfortowe dbanie o czystość. Sprawdź w artykule, do jakich prac można wykorzystać myjki ciśnieniowe.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjki ciśnieniowe to bardzo popularne urządzenia czyszczące. Są proste i intuicyjne w obsłudze, wykorzystują silny strumień wody do usuwania zanieczyszczeń z betonu, kamienia, elewacji czy innych powierzchni.

Myjki ciśnieniowe przeznaczone są zarówno do użytku profesjonalnego, jak i prywatnego. W zależności od przeznaczenia, wyposażone są w silnik elektryczny lub spalinowy oraz pompę. Urządzenie podłącza się do węża ogrodowego. Pompa zasilana przez silnik zwiększa ciśnienie wody oraz kieruje ją do pistoletu natryskowego.

Niektóre myjki ciśnieniowe wyposażone są także w dodatkowy filtr oraz wąż zasysający. Takie rozwiązanie umożliwia pobieranie wody ze zbiornika, np. basenu czy stawu. Szeroki wybór wysokiej jakości myjek ciśnieniowych znaleźć można np. w ofercie Kerpol.

Zalety myjek ciśnieniowych

Największą zaletą myjek ciśnieniowych jest oczywiście wygoda użytkowania. Pozwalają one na precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń nawet z miejsc trudnodostępnych, bez zbędnego wysiłku i długotrwałego szorowania. Ponadto gwarantują także mniejsze zużycie wody, niż w przypadku czyszczenia z użyciem tradycyjnego węża oraz gąbki.

Kolejną zaletą myjek ciśnieniowych jest także bardzo duża wszechstronność, oszczędność czasu oraz środków do mycia. Ponadto niektóre urządzenia, przeznaczone do użytku prywatnego mają kompaktową budowę oraz niewielką wagę. Dlatego też można je z łatwością zabrać na działkę, czy w inne miejsce.

Do jakich prac wykorzystuje się myjki ciśnieniowe?

Myjki ciśnieniowe do użytku przydomowego mogą być bardzo różnorodnie wykorzystywane, zwłaszcza gdy są wyposażone w dodatkowe końcówki. Sprawdzają się doskonale do czyszczenia rowerów, samochodów, maszyn, narzędzi czy motocykli. Znajdują także szerokie zastosowanie w ogrodzie – przy myciu mebli ogrodowych, czyszczeniu tarasów czy nawierzchni z kostki brukowej. Myjki ciśnieniowe z powodzeniem poradzą sobie z usuwaniem zabrudzeń z miejsc trudno dostępnych, elewacji oraz ogrodzeń.

Do prac na bardzo dużych powierzchniach lepiej sprawdzą się urządzenia do użytku profesjonalnego, które wyróżniają się wyższym ciśnieniem. Myjki ciśnieniowe przemysłowe można wykorzystywać np. na budowie, w warsztatach, zakładach produkcyjnych i przemysłowych. Świetnie sprawdzają się przy wymagającym czyszczeniu oraz bardzo dużych zabrudzeniach.