Podjazd z kruszywa naturalnego
11 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Przestań brodzić – utwardzimy Twój podjazd

Budowlańcy mają kłopot z dojazdem na plac robót? A może Twój nowy dom jest już gotowy, ale wjazd na podwórko graniczy z cudem? Najwyższy czas zająć się utwardzeniem nawierzchni. Spokojnie, to nie musi być kolejna kosztowna inwestycja. Jeśli zależy Ci na wygodnym, eleganckim, a jednocześnie niedrogim podjeździe, postaw na drogę żwirową.

Niedrogi i solidny podjazd ze żwiru

Kruszywa naturalne jako materiał do utwardzania nawierzchni podjazdów i dróg dojazdowych mają wiele zalet. Z punktu widzenia inwestora najważniejsze wydają się koszty i czas realizacji przedsięwzięcia. Budowa podjazdu ze żwiru jest niewątpliwie najtańszą i najprostszą z dostępnych opcji. Jednak czy taka droga będzie trwała?

Wszystko zależy od jakości wykonania nawierzchni. Jeśli nie dysponujesz ciężkim sprzętem do zagęszczania gruntu i nie masz doświadczenia w pracach ziemnych, nie próbuj budować drogi samodzielnie. Zwróć uwagę na doświadczenie ekipy, której powierzysz to zadanie. Przygotowanie drogi nie może ograniczać się do nasypania warstwy kruszywa w wyznaczonym miejscu – taką drogę rozmyje pierwszy deszcz. Poszukaj firmy, która specjalizuje się w usługach tego typu, a podjazd posłuży Ci wiele lat.

Wskazówka: Sporo zaoszczędzisz, jeżeli wykonanie robót zlecisz dystrybutorowi kruszyw. Za przykład świetnej relacji jakości do ceny może posłużyć oferta firmy Piaskopol, która zajmuje się m.in. wydobyciem kruszyw i pracami ziemnymi.

Piękny podjazd w zgodzie z naturą

Wielbiciele kostki brukowej mogą nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, ale naszym zdaniem podjazdy żwirowe są po prostu piękne i uniwersalne. Pasują do każdej przestrzeni i mogą dodać uroku każdemu budynkowi, bez względu na jego architekturę – żwirowa nawierzchnia równie dobrze komponuje się z parterowym domkiem, góralską chatą i modernistyczną willą. To jednak nie koniec zalet dróg z kruszywa.

Podjazd z kruszywa jest przede wszystkim funkcjonalny. Zapewnia solidną nawierzchnię dla ruchu kołowego i nigdy nie jest śliski. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zawsze bezpiecznie wjedziesz na podwórko i nigdy nie poślizgniesz się na odcinku między domem a autem. Nie bez znaczenia jest fakt, że nawierzchnia z kruszywa nie zatrzymuje wody, dzięki czemu deszczówka i topniejący śnieg szybko przenikają w głąb gleby, zamiast tworzyć kałuże na drodze (co jest częstym problemem w przypadku nawierzchni z kostki i betonu).

Na zakończenie warto dodać, że naturalne kruszywo jest materiałem ekologicznym, a więc przyjaznym otoczeniu i domownikom. Czy można chcieć więcej?