aranżacja sypialni
6 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Pomysły na aranżację sypialni

Sypialnia w każdym domu jest miejscem, które ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie przez cały dzień. To w niej odpoczywamy i relaksujemy się, aby w pełni odzyskać siły witalne. Z tego powodu niezwykle ważny jest odpowiedni wystrój pomieszczenia, ponieważ ma niebagatelny wpływ na nasz komfort psychiczny. Sprawdźmy, jakie są obecnie najciekawsze pomysły na aranżację sypialni oraz na co zwrócić uwagę podczas jej urządzania.

Co mówią aktualne trendy?

W dzisiejszych czasach absolutnym priorytetem w urządzaniu wnętrz jest optymalne połączenie stylu z wygodą i komfortem. Z tego powodu sypialnia powinna być jak najbardziej elegancka, ale musi dawać też poczucie bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem będzie więc wykorzystanie w aranżacji elementów drewnianych.

Jak przekonują eksperci z salonu meblowego Ardsel: ,,W sypialni warto postawić na drewnianą komodę, szafkę pod telewizor, ale przede wszystkim łóżko. Drewno już od najdawniejszych czasów cieszy się ogromną popularnością i zaufaniem użytkowników. Jest przecież niezwykle piękne, ale przede wszystkim trwałe’’.

Aktualnie bardzo modne w wystroju sypialni są duże lustra, które mogą w skuteczny sposób powiększyć optycznie pomieszczenie. Pamiętajmy też, że w aranżacji wnętrza liczą się efektowne dodatki. W sypialni najlepiej sprawdzą się puszyste dywany i miękkie narzuty, które zdecydowanie spotęgują atmosferę komfortu. Dopasować można do nich poduszki, maskotki i inne gadżety. Dziś w modzie bez wątpienia królują dodatki o wyrazistych, oryginalnych kolorach, takich jak żółć, pomarańcz, czy czerwień.

O czym pamiętać podczas urządzania sypialni?

Sypialnia, oprócz tego, że powinna podążać za najnowszymi trendami, musi być przede wszystkim wygodna. Zwróćmy więc uwagę na odpowiednie łóżko. Jego najważniejszym elementem jest materac, który powinien być jak najlepiej dopasowany do ciała użytkownika. Sprawi to, że po przebudzeniu nie będziemy odczuwać najmniejszego dyskomfortu. Sprawdźmy też długość i szerokość łóżka, aby uniknąć sytuacji, w której nie będziemy mogli się na nim swobodnie położyć. Do aranżacji sypialni przyda się także obszerna komoda, ale i szafa na ubrania. Dziś bardzo modne są duże, kilkudrzwiowe szafy, jednak w przypadku małych pomieszczeń lepiej sprawdzą się klasyczne, wąskie meble. Wielu z nas w sypialni ogląda także telewizję, dlatego warto zdecydować się na odpowiednio dopasowaną szafkę RTV. Pamiętajmy też o kolorach ścian i mebli w sypialni. Najlepsze okażą się tu stonowane barwy, które nas wyciszą. Są to na przykład brązy, szarości, ale i zieleń, czy błękit.