aranżacja mieszkania
12 lipca 2011

Kategoria:
Dom i ogród

Pomysły na aranżację mieszkania

Mieszkanie czy też dom są wizytówką ich właścicieli – ich wystrój określa charakter i status człowieka. Większość ludzi nie dysponuje kwotami, które pozwalają im na kupno rezydencji czy rozległych apartamentów i muszą ograniczyć swoją przestrzeń życiową do co najwyżej kilku pokoi.

Dlatego wielu z nas, zwłaszcza świeżo upieczonych nabywców własnego mieszkania lub domu staje przed dylematem: jak urządzić mieszkanie, aby było jednocześnie piękne i praktyczne. Cóż, wykończenie wnętrz jest pewną sztuką, ale na szczęście szybko można przyswoić jej zasady. W toku robienia planów mnożą nam się pytania: jak urządzić pokój, jak urządzić łazienkę, a jak urządzić sypialnię bez pomocy specjalisty od wykończenia wnętrz? Przede wszystkim nie panikujmy. Da się to zrobić samodzielnie z całkiem pozytywnymi skutkami. Pierwszym miejscem, jakie powinniśmy odwiedzić podczas procesu planowania jest salon meblowy, który ma zazwyczaj tę zaletę, że posiada powierzchnię wystawienniczą z gotowymi aranżacjami wnętrz. W salonie meblowym znajdziemy więc odpowiedzi na pytania: jak urządzić pokój wypoczynkowy, jak urządzić pokój dziecka czy jak urządzić pokój dzienny. Często salony meblowe mają w swej ofercie projekty pokoi sypialnych, więc po wizytach w kilku takich miejscach powinniśmy również mieć gotową odpowiedź na dylemat, jak urządzić sypialnię.

Pomysłów i inspiracji, jak urządzić mieszkanie znajdziemy mnóstwo zwłaszcza w branżowych czasopismach i na stronach internetowych. Warto podpierać się nimi podczas planowania, ponieważ często proponują one aranżacje wnętrz równie estetyczne, co funkcjonalne.

Fachowe wydawnictwa przydadzą nam się zwłaszcza, gdy staniemy przed dylematem, jak urządzić pokój, który będzie miał spełniać kilka funkcji jednocześnie.

Posiadacze domu z ogrodem także docenią różne źródła informacji i inspiracji, gdzie znajdą wiele cennych wskazówek, jak urządzić ogród, aby stal się idealnym miejscem wypoczynku i cieszył oczy ciekawą szatą roślinną.

Nie ma jednej dobrej rady na to, jak urządzić mieszkanie, pokój, łazienkę czy sypialnię, ponieważ ludzie mają różne potrzeby i różnią się wrażliwością estetyczną. Pocieszające jest to, że producenci dbają o różnorodność materiałów pomagających nam w realizacji naszej wizji własnego pięknego mieszkania. Na pewno warto jest korzystać z kilku źródeł wiedzy dotyczącej wykończenia wnętrz i nie bać się pytać fachowców. A inspiracji można szukać przecież wszędzie – u rodziny, sąsiadów czy przyjaciół.

Przy urządzaniu wnętrz na pewno nie należy popadać w przesadę – nie zawsze jest tak, że najdroższy na rynku produkt będzie najlepszej jakości i odwrotnie – nie zawsze produkt najtańszy będzie oznaczał najgorszą jakość. Dlatego starajmy się zachowywać rozsądek podczas planowania wnętrz naszego mieszkania czy domu – przede wszystkim kupmy najpierw przedmioty niezbędne dla naszego funkcjonowania. Na dekoracje, dodatki i bibeloty przyjdzie czas. Poza tym szkoda pozbawić się przyjemności dokonywania ciągłych zmian i wprowadzania ulepszeń – nic przecież tak nie cieszy jak piękniejąca z każdym dniem nasza własna przestrzeń życiowa.