Układanie kostki brukowej
9 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Pomysły na aranżacje kostki brukowej w przydomowym ogrodzie

Kostka brukowa jest powszechnie wykorzystywana jako nawierzchnia na chodnikach, zarówno w miejscach publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Jest to bardzo praktyczne oraz trwałe rozwiązanie. Jednak kostka brukowa może być wykorzystywana również w przydomowym ogrodzie, jako jego dekoracja. Jak zatem wykorzystać kostkę brukową w aranżacji przydomowego ogrodu?

Kostka brukowa jako taras

Kostka brukowa ze względu na swoją funkcjonalność jest doskonałym materiałem nie tylko do tworzenia wyjątkowych chodników, ale również można ją wykorzystać, jako nawierzchnię tarasu znajdującego się w ogrodzie.

O tym jak wykorzystać kostkę brukową w aranżacji tarasu w ogrodzie mówi pracownik firmy świadczącej kompleksowe usługi brukarskie SMJ Bruk: Nawierzchnia tarasu powinna być trwała i odporna na różne warunki atmosferyczne. Dlatego kostka brukowa doskonale sprawdzi się w tym miejscu. Możemy skorzystać nie tylko z tradycyjnej kostki brukowej, ale również z większych płyt.

Kostka brukowa może tworzyć ciekawe wzory, na przykład rozety lub mozaikę. Można również wybrać jednolity kolor i kształt kostki w bardziej klasycznej odsłonie. Kostkę brukową można wykorzystać, aby podkreślić miejsce na grilla lub aby oddzielić brukowym krawężnikiem rośliny od trawnika.

Mnogość kolorów oraz kształtów

Kostka brukowa dostępna jest w bardzo różnej kolorystyce oraz kształtach. Można wybierać począwszy od wyrazistych kolorów pomarańczy, żółci, a nawet czerni poprzez beże, biel i jasne odcienie szarości. Jeśli chodzi o kształty kostki, do wyboru jest tradycyjny kwadrat, prostokąt, ale również nieco bardziej urozmaicone kształty, jak zaokrąglony trójkąt, trapez lub kostka typu jumbo z otworami, przez które może rosnąć trawa. Dodatkowo do wyboru są duże pojedyncze płyty burkowe oraz krawężniki o równie ciekawych kształtach.

Kolory kostki można łączyć tworząc niepowtarzalne aranżacje chodników i ścieżek prowadzących w głąb ogrodu lub tarasu.

Czy warto skorzystać z firmy brukarskiej?

Jeżeli zależy nam, aby aranżacja ogrodu była spójna ze stylem domu oraz całego otoczenia, to warto zdecydować się na profesjonalną firmę, która dokładnie wymierzy powierzchnię, na której ma się znaleźć kostka oraz stworzy gotowy projekt uwzględniający osobiste preferencje.

Układanie kostki brukowej, szczególnie na dużych powierzchniach lub takich o skomplikowanych kształtach warto powierzyć specjalistom, którzy przygotują odpowiednie podłoże, warstwę wierzchnią oraz zadbają o odpowiednie odprowadzenie wody. Firmy zajmujące się układaniem kostki brukowej dysponują profesjonalnym sprzętem, który daje gwarancję jakości wykonanych prac.