27 lutego 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Połączenie stylów czyli jak dobierać meble do nowoczesnych mieszkań.

Nowoczesne mieszkanie zasługuje na stylowe wyposażenie wnętrza. Niestety, bardzo często zakupienie wszystkich elementów wystroju za jednym podejściem jest niemożliwe ze względów finansowych – prawie zawsze pełne umeblowanie kończy się poważnym nadszarpnięciem budżetu. Dlatego warto do kwestii mebli podchodzić z rozwagą i cierpliwością.

Krok pierwszy – parametry techniczne

A więc rzeczy takie jak wymiary mebli, materiały z jakich zostały wykonane, ich kolor oraz funkcje. Jeszcze zanim wprowadzimy się do mieszkania można dość precyzyjnie określić, jakie meble najbardziej pasowałyby do wnętrza i do naszego gustu jednocześnie. Warto poświęcić czas na uważne przejrzenie ofert salonów meblowych lub propozycji zawartych w pismach wnętrzarskich. Idealną sytuacją jest kiedy ktoś z naszych bliskich i znajomych posiada mebel, który sobie wymarzyliśmy – nie zapomnijmy zasięgnąć języka w tej sprawie by przekonać się, czy przypadkiem nasze wyobrażenia o jakości sprzętu nie mijają się z rzeczywistością.

Krok drugi – kupno mebli

Jeśli nie mamy odpowiedniego budżetu, a nie chcemy przy zakupie mebli zrujnować się finansowo, najlepiej będzie kupować meble etapami. Na pierwszy ogień powinny pójść te elementy wyposażenia, które w danym pomieszczeniu są absolutnie niezbędne. W dalszej kolejności niech znajdą się meble potrzebne, jednak takie, bez których można funkcjonować. Dopiero po kupnie mebli z tych dwóch kategorii zajmijmy się dodatkami. Dla przykładu – najważniejsze w sypialni jest łóżko, zatem to je powinniśmy kupić na początku. Następne w kolejności niech będą meble do przechowywania ubrań, a więc przede wszystkim szafa oraz komoda. Na końcu kupujemy meble, bez których w sypialni można się obejść, np. krzesła, fotel, toaletka. Tego samego schematu powinniśmy się trzymać przy urządzaniu każdego pomieszczenia. Przy wyborze mebli z pierwszego etapu kierujemy się nie tylko własnym gustem, ale również estetyką wnętrza – następne etapy realizujemy biorąc pod uwagę już znajdujące się w pomieszczeniu meble. W ten sposób jesteśmy w stanie urządzić wnętrze w sposób harmonijny

Cena mebli

Wiele osób ze względu na zbyt wysoką cenę i ograniczony budżet rezygnuje z zakupu upatrzonych mebli na rzecz tańszych modeli, niekoniecznie zgodnych z ich oczekiwaniami. Takie inwestowanie nie jest zbyt rozsądne – ciągły kontakt z meblami, która nam się nie podobają w końcu może doprowadzić do tego, że z samych względów estetycznych będziemy chcieli je wymienić na inne już po kilku sezonach. Ostatecznie może się okazać, że w ciągu kilku lat na wymianę mebli wydamy więcej niż na mebel, który chcieliśmy kupić w pierwszej kolejności i który mógłby służyć nam od tamtej pory. Zdecydowanie lepszą taktyką jest systematyczne uzupełnianie stanu wyposażenia w momencie, gdy nasze oszczędności nam na to pozwolą.

Szeroki wybór luksusowych mebli do nowoczesnych wnętrz znajdziemy w ofercie firmy Scarlett Meble.