meble ogrodowe
7 grudnia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Podstawowe elementy umeblowania ogrodowego
5 (100%) / 1 głosów

Podstawowe elementy umeblowania ogrodowego

Przydomowe ogrody i ogródki działkowe są doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu. Meble ogrodowe stanowią istotny element ich wyposażenia – dzięki nim możemy cieszyć się wypoczynkiem na łonie natury. Wygodne ławki oraz duże stoły będą tworzyły doskonałą przestrzeń do letnich imprez lub organizacji grilla. Jakiego rodzaju meble powinny znaleźć się w każdym ogrodzie?

Kto nie lubi spędzać czasu w ogrodzie, w letni ciepły dzień. Nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek w cieniu drzew, wśród bzyczących owadów i ćwierkających ptaków. Aby w pełni cieszyć się wypoczynkiem w ogrodzie warto wyposażyć go w niezbędne umeblowanie.

Ławki ogrodowe

Podstawowym elementem wyposażenia każdego ogrodu są ławki ogrodowe. W zależności od powierzchni ogrodu oraz potrzeb, możemy umieścić jedną dużą ławkę z oparciem lub kilka mniejszych bez oparcia, na przykład wokół miejsca na ognisko. Dzięki temu podczas większych imprez w gronie rodziny lub znajomych wszyscy będą mogli skupić się wokół ogniska lub grilla, w celu wspólnego pieczenia kiełbasek. Możemy wybrać ławki nadające się do wkopania lub zabetonowania, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nawet podczas największych wiatrów nie zostaną przewrócone lub przesunięte.

Zamiast tradycyjnych ławek możemy wybrać również drewniane krzesła, które można rozmieścić w podobny sposób. Krzesła sprawdzają się, kiedy z ogrodu korzysta tylko kilka osób, w przypadku częstszych odwiedzin rodziny lub znajomych lepiej sprawdzą się długie ławki.

Stół do ogrodu

Drugim ważnym elementem umeblowania ogrodowego jest stół. Może być umiejscowiony tuż obok ławki z oparciem, dzięki czemu będziemy mogli wygodnie przy nim usiąść. Stół, osobno lub z ławką, można również postawić pod zadaszeniem, na przykład na ganku lub w ogrodowej altanie. Dzięki temu nawet w przypadku niepogody będzie można spędzać czas w ogrodzie. Możemy również zdecydować się wyłącznie na malutki stolik kawowy. Tego typu rozwiązania oferuje na przykład producent mebli ogrodowych Primario Grande.

Podobnie jak w przypadku ławek i krzeseł, mały stolik kawowy sprawdzi się na co dzień, natomiast duży stół w przypadku organizacji większych imprez.