stolarka aluminiowa premium
23 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Po czym poznać stolarkę aluminiową klasy premium?

O zaletach aluminiowych systemów okiennych i drzwiowych nie musimy przekonywać. Solidne, trwałe i estetyczne zdobywają rynek oraz uznanie inwestorów z różnych branż. Coraz więcej firm dostarczających nowoczesną stolarkę aluminiową wzbogaca swoją o ofertę o produkty premium. Co kryje się pod tym terminem? Na czym polega takie rozwiązanie?

Konstrukcje na miarę potrzeb

Stolarka aluminiowa premium to gwarancja najwyższej jakości i niezawodności. Potwierdzają to na przykład konstrukcje drzwi oparte na systemach termoizolowanych kształtowników aluminiowych Aluprof MB-86 oferowanych między innymi przez firmę Alusolution z Bielska-Białej. Te wysoko zaawansowane technologicznie systemy drzwiowe są bardzo szczelne na przenikanie powietrza oraz wodę i zapewniają wysoką izolacyjność – zarówno termiczną, jak i akustyczną.

Choć waga profili aluminiowych, w których konstrukcję nośną stanowią systemy typu premium, jest niska, wyróżnia je duża sztywność, trwałość i wytrzymałość.

Nowoczesna stolarka aluminiowa dostępna jest w różnych wariantach budowy i wielu kombinacjach uszczelnienia dolnego. To pozwala na odpowiednie dobranie systemów drzwiowych, a następnie wygodne użytkowanie skrzydeł oraz komfortowe przebywanie w budynku i niskie koszty jego użytkowania.

Wreszcie stolarka aluminiowa premium świetnie się prezentuje. Profile licują się z ościeżnicami, co w połączeniu z możliwością zastosowania ukrytych zawiasów sprawia, że takie drzwi wyglądają bardzo elegancko.

Idealne rozwiązanie dla budownictwa pasywnego

Systemy okienne i drzwiowe typu premium wykorzystywane są powszechnie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Dobry przykład stolarki aluminiowej premium stanowią systemy okienne Aluprof MB-104 PASSIVE z przegrodą termiczną. Wykonane z ich udziałem okna spełniają wszystkie aktualne i bardzo restrykcyjne wymogi, o czym świadczy między innymi certyfikat Passive House nadawany przez niezależny Instytut Passive House z siedzibą w niemieckim mieście Darmstadt.

Warto także zaznaczyć, że systemy takie jak MB-104 PASSIVE znajdują swoje zastosowanie nie tylko w produkcji okien. Wykorzystywane są również do tworzenia innych elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, a w tym wiatrołapów i witryn. Ponadto, podobnie jak wyżej wspomniane aluminiowe systemy drzwiowe, dostępne są w różnych wariantach – w zależności od wymagań oszczędności energii cieplnej. Co ciekawe parametry tych najbardziej energooszczędnych modeli często przekraczają obowiązujące normy.