Beton architektoniczny
30 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Płyty betonowe jako elementy dekoracyjne

Beton architektoniczny ma bardzo wiele zastosowań. To czyni go jednym z najbardziej lubianych i najpopularniejszych w ostatnim czasie materiałów wykończeniowych. Jest stosowany do aranżacji wnętrz, w produkcji mebli, a nawet do projektowania elementów przestrzennych do użytku zewnętrznego. Warto rozważyć wykorzystanie płyt betonowych, gdy zależy Ci na efekcie gustownym o ponadprzeciętnej trwałości.

Elementy dekoracyjne wykonane z płyt betonowych efektownie wyglądają w przestrzeni mieszkalnej oraz użytkowej. Z powodzeniem sprawdzą się w biurze, lokalu handlowym czy usługowym, a nawet gastronomicznym. Ważne jest, aby zamówić je u producenta oferującego wyłącznie solidne i nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest  BTB Beton Architektoniczny.

Zastosowanie płyt betonowych

Płyty betonowe zastosowane jako elementy elewacji lub wyposażenia wnętrz sprawiają, że budynek nabiera nowoczesnego charakteru. Ten materiał jest na tyle uniwersalny i ponadczasowy, że pasuje do rozmaitych projektów architektonicznych. Cechuje go tak pożądany współcześnie minimalizm, który sprawdza się jako baza dla stylu skandynawskiego czy industrialnego.

Płyty betonowe w budownictwie i aranżacji wnętrz oraz w roli dekoracji zewnętrznej występują w formie:

  • elewacji,
  • kuchennych i łazienkowych blatów,
  • schodów,
  • ścianek,
  • barów i recepcji.

W każdym z tych miejsc beton architektoniczny wygląda gustownie. Jego zaletą, oprócz ponadprzeciętnej trwałości oraz nowoczesnego designu, jest łatwość w utrzymaniu czystości.

Płyty betonowe jako dekoracja

Każdy element wykonany z betonu architektonicznego lub nim pokryty oprócz wartości praktycznych, zyskuje również funkcję dekoracyjną. Są jednak takie elementy, które mają szczególne walory ozdobne. Płyty betonowe wykorzystywane jako klosze do lamp stojących i wiszących, donice i osłonki na doniczki, balustrady, obudowy kominków, półek, ramek i obramowań okiennych, a także elementy sferyczne.

Przestrzenne kompozycje z betonu architektonicznego wykorzystuje się do uzyskania estetycznych aranżacji szczególnie przed budynkami. We wnętrzach mieszkalnych czy biurowych spektakularnie prezentują się płyty ścienne 3D, tworzące ciekawy efekt trójwymiarowy. W każdej z tych wersji beton przykuwa wzrok i zachwyca.

Gdzie najlepiej wykorzystać płyty betonowe? Wspomniany już uniwersalny charakter tego materiału wykończeniowego sprawia, że sprawdzą się niemal wszędzie, ale wyjątkowo dobrze komponują się z obiektami utrzymanymi w klimacie industrialnym, poprzemysłowym, nowoczesnym, minimalistycznym, glamour oraz skandynawskim.