płytki drewnopodobne
28 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Płytki drewnopodobne – więcej niż imitacja

Płytki drewnopodobne są glazurą, która doskonale imituje naturalne drewno. Co ciekawe, płytki mają dobre walory użytkowe, co sprawia, że są coraz częściej wybierane do wykańczania wnętrz. Płytki drewnopodobne mogą też mieć różny wygląd i rozmiar, dzięki czemu można je kłaść w wielu pomieszczeniach. Sprawdź sam, jakie są najważniejsze zalety płytek drewnopodobnych i w jakich wnętrzach się sprawdzą. Zachęcamy do lektury.

Charakterystyka płytek drewnopodobnych

Podczas urządzania mieszkania należy szczególnie zwrócić uwagę na materiały, które będą użyte do wykończenia wnętrza. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych jest glazura. Są to płytki ścienne, które występują w różnych kształtach i barwach. Glazurą, która w ostatnim czasie jest coraz chętniej wybierana przez osoby urządzające mieszkania, są płytki drewnopodobne.

Płytki drewnopodobne swym wyglądem łudząco przypominają naturalne drewno, jednak są pozbawione jego cech. Jak wiadomo, naturalne drewno wymaga systematycznej konserwacji, aby mogło być odporne na wilgoć i różnice temperatur. Doskonałą alternatywą są deski drewnopodobne, które produkowane są na gresie, dzięki czemu są odporne na mróz i wodę.

Płytki drewnopodobne charakteryzują się też wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Co więcej, łatwo jest je utrzymać w czystości i nie trzeba ich regularnie zabezpieczać. Warto dodać, że płytki drewnopodobne mogą występować w odmiennych fakturach i odcieniach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. Jedną z zaufanych firm, która zajmuje się importem materiałów wykończeniowych, w tym również płytek imitujących drewno, jest firma Grespol.

Gdzie sprawdzą się płytki imitujące drewno?

Naturalny wygląd płytek drewnopodobnych sprawia, że doskonale będą one pasować niemal do każdego stylu wnętrz. Płytki są uniwersalnym materiałem wykończeniowym, który z pewnością sprawdzi się w kuchni, a także we wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim. Co więcej, płytki drewnopodobne można też użyć do wnętrz utrzymanych w klimacie rustykalnym bądź industrialnym.

Płytki imitujące drewno dobrze komponują się zarówno z ciemną, jak i jasną kolorystyką wnętrz i pasują do wielu dodatków. Można je łączyć z masywnym betonem, a także z ceglanymi płytkami. Ogromną zaletą płytek drewnopodobnych jest też dobre przewodnictwo cieplne. Oznacza to, że sprawdzą się też w łazienkach, gdzie jest zamontowane ogrzewanie podłogowe. Ponadto płytki drewnopodobne można układać w dowolny wzór, a ich powierzchnia może być dostosowana do indywidualnych wymagań każdego klienta.