tapicerowane panele na ścianie w sypialni
4 czerwca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Panele tapicerowane w aranżacjach wnętrz. Przykłady rozwiązań

Zastosowanie paneli tapicerowanych stale zyskuje na popularności. Nie ma w tym nic dziwnego – to świetny sposób na uzyskanie wyjątkowych efektów niewielkim nakładem prac i stosunkowo niedużym kosztem. Są to elementy, które mogą mieć różne kształty i najczęściej są produkowane z płyt MDF, wypełnione pianką poliuretanową i obite dobrej jakości tkaninami, na przykład welurem. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka możliwości aranżacji wnętrz przy ich pomocy.

Jak stworzyć przytulne wnętrze dzięki panelom tapicerowanym? 

Zastosowanie paneli dekoracyjnych we wnętrzach cieszy się coraz większym zainteresowaniem z wielu powodów. To przede wszystkim jakość produktów, łatwość montażu i uniwersalność zastosowania. Ponadto tapicerowane panele ścienne są też łatwe w czyszczeniu, miłe w dotyku i mają właściwości wyciszające. Zastanawiając się nad ich zastosowaniem, warto omówić między innymi nietypowe rozwiązania. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że miękkość tkaniny, którymi są obite panele 3D, sprawia, że oprócz funkcji dekoracyjnej, mogą też służyć jako oparcie.

Właśnie dlatego świetnie się sprawdzą w sypialni nad łóżkiem albo w kuchni, jeśli zostaną przymocowane nad siedziskiem. To sprawi, że będą pełniły funkcje użytkowe, a oprócz tego nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Na podobne rozwiązanie można się zdecydować w przypadku przedpokoju. Ciekawym pomysłem jest również zastosowanie paneli tapicerowanych w pokoju dziecięcym, gdzie zabezpieczą ściany przed uszkodzeniem, a dodatkowo wygłuszą pokój.

Jakie są inne sposoby na aranżację wnętrza za pomocą paneli tapicerowanych? 

Panele dekoracyjne mają naprawdę szerokie zastosowanie. Mnogość dostępnych kolorów i wzorów sprawia, że nadadzą się zarówno do wnętrz w stylu klasycznym, jak i do tych skandynawskich, vintage czy glamour. O to, jakie jeszcze efekty można dzięki nim osiągnąć, zapytaliśmy naszego rozmówcę, czyli specjalistę ze sklepu internetowego z panelami tapicerowanymi, który powiedział nam:

– Panele tapicerowane to świetny sposób na uzyskanie wyjątkowych efektów podczas aranżacji wnętrz. Oprócz wykorzystania ich podczas urządzania domowej sypialni czy pokoju dziecięcego dobrą praktyką jest też inwestycja w te elementy w przypadku pokoi hotelowych. Wysokiej klasy obiekty często oferują gościom sypialnie glamour, a panele 3D w klasycznych kolorach z pewnością pozwolą uzyskać ten efekt. Poza tym można je zamontować również w recepcjach, gdzie dodadzą miejscu elegancji lub przytulności w zależności od tego, jakie konkretnie produkty zostaną tam przymocowane. Uniwersalność i łatwość montażu paneli tapicerowanych sprawia, że właściwie nie ma ograniczeń co do ich wykorzystania.