16 lutego 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Palisander – Drewno o zapachu róż

Pośród wielu gatunków egzotycznego drewna wyróżnia się między innymi palisander. Zwany jest również drewnem o zapachu róż, z racji charakterystycznego zapachu, jaki wydziela. Wyróżnia się także wyjątkową kolorystyką, dlatego jest drewnem coraz częściej pożądanym przez europejskich klientów, którzy cenią importowane egzotyki i chcą stać się ich nabywcami. Czym się wyróżnia i jakiego rodzaju meble mogą z niego powstawać?

Palisander – zalety egzotycznego drewna

Zacznijmy od zalet, jakie cechują drewno o wdzięcznej nazwie palisander. To przede wszystkim jego ciężkość i wytrzymałość. Właściwie zakonserwowane, może cieszyć nas przez lata, cały czas zachowując swój oryginalny wygląd. Jest bardzo twarde, odporne na wilgoć oraz termity. Co więcej, jego struktura jest niezwykle dekoracyjna, dlatego meble z niego wykonane bez wątpienia będą zachwycać nasze oczy. Palisander może przyjmować wiele odcieni, poczynając od jasnych brązów, nawet po ciemne fiolety.

Jakie meble można wykonać z drewna palisander?

Z drewna o zapachu róż można wykonać różnorakie meble, pod warunkiem wiedzy na temat jego obróbki. Tak jak wspomniano, jest to bardzo twarde tworzywo, dlatego niełatwo poddaje się wszelkim pracom. Jednak dzięki umiejętnościom oraz właściwym sprzętom wyprodukujemy z niego piękne komody, stoły czy witryny. Z pewnością będą przykuwać uwagę i nadawać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Gdzie szukać mebli indyjskich?

Palisander, egzotyczne drewno, wykorzystywane jest przede wszystkim do produkcji mebli indyjskich. Jeśli chcemy stać się ich szczęśliwymi nabywcami, powinniśmy zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, takich jak Sklep indyjski Ramadan. Tam znajdziemy szeroki wybór umeblowania do domu, któremu chcemy nadać nieszablonowego wyglądu. Warto spełniać swoje marzenia i własne cztery kąty urządzić w zgodzie ze swoimi upodobaniami.