szklana osłona balkonowa
6 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Osłony balkonowe jako skuteczna ochrona przed wiatrem

Każdy posiadacz balkonu wie, z jaką przyjemnością wiąże się spędzanie na nim wolnego czasu. Poranna kawa, lektura ulubionej książki czy po prostu kąpiel w promieniach słońca jest o wiele bardziej relaksująca właśnie na balkonie. Często jednak właśnie to miejsce narażone jest na intensywne podmuchy wiatru. Z pomocą przychodzą jednak specjaliści, proponując nam najbardziej innowacyjne osłony balkonowe. Podpowiadamy więc, jakie produkty tego typu można spotkać na rynku oraz jak wybrać najlepszy z nich.

Czym charakteryzują się nowoczesne osłony balkonowe?

Osłona, a inaczej balustrada balkonowa musi zapewniać mieszkańcom nie tylko ochronę przed wiatrem, ale też najwyższe bezpieczeństwo. Obie te cechy łączą w sobie osłony wykonane ze szkła. Wykonane z najwyższą pieczołowitością płyty połączone są ze sobą metalowymi lub drewnianymi barierkami, co zapewnia najwyższą stabilność konstrukcji. Co ważne, szkło jest materiałem, który cechuje się świetną izolacją przed wiatrem, a tym samym zimnem pochodzącym z otoczenia.

Jak tłumaczą eksperci z firmy Vitro– Glass: ,,Intensywnie wiejący wiatr skutecznie przeszkadza nie tylko nam, ale też roślinom znajdującym się na balkonie czy tarasie. Mocne podmuchy mogą uszkodzić ich wątłe pędy, a tym samym uniemożliwić prawidłowy rozwój’’.

Warto zaznaczyć, że szklane osłony balkonowe produkowane są w wielu wariantach wizualnych. Możemy więc wybierać spośród przejrzystych płyt, ale też całkowicie lub częściowo matowych. Takie rozwiązanie jest chętnie wybierane przez osoby, które chcą mieć na balkonie poczucie bezpieczeństwa i należytej intymności.

Jakie są zalety szklanych osłon balkonowych?

Bezsprzecznie najważniejszą korzyścią z posiadania szklanej osłony jest skuteczna, wspomniana osłona przed wiatrem. Warto jednak pamiętać też o innych zaletach tego materiału. Jedną z istotniejszych jest oczywiście estetyka i elegancja. Szkło jest w stanie nadać każdemu budynkowi niepowtarzalny, nowoczesny wygląd. Pamiętajmy też o tym, że szklana osłona balkonowa bardzo skutecznie podwyższa temperaturę wnętrza po jej drugiej stronie. Promienie słoneczne docierające z zewnątrz będą bardzo przyjemnym czynnikiem, tym bardziej zimową porą. Ważne jest też to, że szkło używane w tego typu balustradach jest niezwykle bezpieczne dla mieszkańców. Wykorzystane płyty są twarde i wysoce odporne na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać też, że szkło wyróżnia się łatwością w utrzymaniu go w czystości. Wystarczające będzie regularne mycie tradycyjnym płynem do szyb i ręcznikiem papierowym. Wykorzystana technologia sprawia, że ewentualne zacieki i zabrudzenia nie są widoczne.