15 września 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Oryginalny dach – ręcznie formowana dachówka Heritage

Budowa nowego domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu ważnych decyzji, od których zależeć będzie jego estetyka, trwałość, a także wygoda przyszłych mieszkańców. Z podobnymi dylematami borykają się osoby przystępujące do gruntownego remontu, obejmującego wymianę dachu. Jakie pokrycie dachowe wybrać, by dom prezentował się pięknie i był zawsze bezpiecznym schronieniem?

Klientom, którzy szukają najlepszych jakościowo propozycji, a jednocześnie cenią sobie wyjątkowe piękno, zwykle polecamy naturalne dachówki ceramiczne Heritage – mówi specjalista z firmy Dachlux, która już od ponad 20 lat dostarcza na rynek polski profesjonalnych rozwiązań z zakresu pokryć dachowych.

Dach silny z natury

Dachówki Heritage to zupełnie wyjątkowa propozycja dla najbardziej wymagających inwestorów. Wykonywane są one ręcznie z najwyższej jakości naturalnej gliny, a następnie wypalane w kręgowych piecach węglowych. Jakość wykorzystanych do produkcji materiałów i sprawdzone technologie sprawiają, że dachówka ta nie tylko cieszy oko, ale ma także doskonałe parametry techniczne.

Mrozoodporność dachówki Heritage wynosi aż 300 cykli, czyli aż o połowę więcej, niż określają wymagania norm europejskich. W połączeniu z nasiąkliwością nieprzekraczającą 7%, daje to efekt niesłychanej wytrzymałości. Dzięki temu właśnie na te dachówki udzielania jest aż 40-letnia gwarancja.

Co więcej, sięgnięcie po dachówki z naturalnej gliny znacznie poprawia atmosferę w całym domu. Dzięki naturalnej cyrkulacji powietrza nie zachodzi konieczność montowania żadnych dodatkowych rozwiązań do wentylacji połaci, okapu i kalenicy.

Specyfikacja techniczna dachówek Heritage

Ciężar pokrycia dachowego z dachówki Heritage wynosi 75kg/m2. Dla zachowania pełnej wodoszczelności dachu bez konieczności stosowania dodatkowych uszczelnień, spadek połaci powinien być większy nić 35o. Konieczne jest natomiast, jak w przypadku każdego innego pokrycia, stosowanie hydroizolacji, np. w postaci folii lub papy.

Idealne proporcje pokrycia dachowego

Dachówki Heritage charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Oznacza to, że korzystanie z nich umożliwia ułożenie pokrycia na nawet najbardziej skomplikowanym konstrukcyjnie dachu. Producent posiada w swojej ofercie, oprócz dachówek podstawowych, również grzbietowe i koszowe, a także szeroki wybór dachówek szczytowych, bocznych, okapowych i specjalnych oraz gąsiory.

Oryginalnych, ręcznie wytwarzanych dachówek Heritage nie sposób pomylić z żadnymi innymi dachówkami ceramicznymi. Ich niepowtarzalny, piękny wygląd i świetna wytrzymałość sprawiają, że są najczęściej wybieranym rozwiązaniem przez najbardziej wymagających klientów.