przeprowadzka mieszkania prywatnego
15 września 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Organizacja przeprowadzki krok po kroku. Praktyczne wskazówki

Zmiana miejsca zamieszkania to zawsze emocjonujące wydarzenie, a sama przeprowadzka może okazać się stresująca. Żeby przebiegła bez niespodzianek i zakłóceń, warto się do niej przygotować solidnie i ze sporym wyprzedzeniem. Podpowiadamy, jak krok po kroku zająć się organizacją przeprowadzki, o czym pamiętać i jak maksymalnie ułatwić sobie to zadanie.

Wyznacz termin przeprowadzki

Podczas wykonywania złożonych zadań pośpiech jest naszym największym wrogiem. Dlatego nie odkładaj planowania na ostatnią chwilę. Znając termin przeprowadzki, zastanów się nad transportem. Jeśli masz dużo rzeczy i planujesz zabrać do nowego domu lub mieszkania meble, sprzęt AGD czy inne elementy wyposażenia o dużych gabarytach, skontaktuj się z firmą przeprowadzkową. Przewiezienie wszystkich rzeczy jednym autem dostawczym jest tańsze niż wielokrotne kursowanie między mieszkaniami własnym samochodem, nawet jeśli byłby w stanie zmieścić każdy ze sprzętów z osobna. Współpraca z firmą zaoszczędzi ci też sporo czasu i wysiłku – jej pracownicy zajmą się pakowaniem, wyniosą meble z mieszkania, a po przewiezieniu ustawią je we wskazanym przez ciebie miejscu.

Spakuj się z głową

Jeśli udało ci się umówić usługę przeprowadzkową w dobrej firmie, nie musisz martwić się pakowaniem i zabezpieczaniem rzeczy najbardziej wymagających w transporcie, takich jak meble, telewizor, lustra czy obrazy. Jednak ubrania i inne przedmioty osobiste zapewne wolisz spakować samodzielnie. Do tego potrzebne będą ci pudła i taśma klejąca, papier lub folia do zabezpieczania delikatnych przedmiotów. Opracuj system pakowania tak, by nie mieszać w pudełkach niezwiązanych ze sobą rzeczy i podpisuj kolejne paczki. Dzięki temu po przybyciu do nowego mieszkania będziesz wiedział, gdzie szukać naczyń, gdzie pościeli i ręczników, a gdzie jest twoja biblioteczka. Pakowanie przed przeprowadzką to też doskonały moment na rewizję garderoby, bibelotów, wyposażenia kuchennego. Wpadło ci w ręce coś, czego nie używasz od dawna? Nie wahaj się, wyrzucaj. A jeśli zacząłeś pakowanie z wyprzedzeniem, te „lepsze” przedmioty możesz sprzedać w sieci albo oddać znajomym.

W dniu przeprowadzki nie trać energii na stres

Bardzo rzadko spotykamy klientów, którzy nie denerwują się w dniu przeprowadzki. Nie jest to dziwne, biorąc pod uwagę, że pakujemy do samochodów i wywozimy dorobek ich życia. Jednak zawsze staramy się uspokajać zleceniodawców. Wiemy, na czym polega nasza praca, korzystamy z solidnych materiałów zabezpieczających i starannie stabilizujemy sprzęty na czas transportu. Oczywiście nie wszystko da się przewidzieć. Dlatego niektórzy klienci decydują się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia usługi i dzięki niemu mają 100% pewność, że nawet w razie mało prawdopodobnego wypadku, nic nie stracą

– opowiada nasz rozmówca z firmy Akces z warszawskiego Mokotowa.

Pamiętaj, że po przewiezieniu rzeczy, gdy ekipa przeprowadzkowa ponownie zmontuje meble i ustawi je we właściwych miejscach, przed tobą jeszcze sporo pracy. Zagospodarowanie szaf, kuchni, łazienki, a w nieco dalszej perspektywie dekorowanie nowej przestrzeni – na wszystko to potrzebujesz sił. Dlatego nie warto tracić ich na nerwy. Jeżeli zawczasu zorganizowałeś całą operację, umówiłeś transport i pomoc fachowców, wszystko ułoży się po twojej myśli.