okna drewniane
10 czerwca 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Okna drewniane, rodzaje i przeznaczenie

Drewno to materiał, który towarzyszy człowiekowi od wieków. Dlatego drewniane okna do dzisiaj cieszą się tak dużą popularnością, mimo iż na rynku dostępnych jest już wiele innych rodzajów tworzyw, które możemy wybrać. Drewno inspiruje aż do dzisiaj, z tego powodu drewniane okna powinieneś mieć na szczególnej uwadze, kiedy właśnie budujesz swój dom.

Co charakteryzuje okna drewniane?

Okna drewniane są przede wszystkim trwałe. Właściwie konserwowane drewno może przetrwać wiele lat, ciesząc swoją funkcjonalnością jeszcze nasze dzieci czy wnuki. Posiada doskonałe właściwości mechaniczne i izolacyjne. Ponadto nie da się ukryć, że drewno to materiał bardzo ciepły i pozytywnie wpływający na mieszkańców domu, dlatego sam w sobie stanowi rewelacyjną ozdobę domu. Kolor okien z drewna można zmieniać w zależności od naszych oczekiwań pod względem wyglądu domu. Wystarczy odpowiednia farba i trochę wolnego czasu. Jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletą jest możliwość reperowania okien nawet wówczas, kiedy są zamontowane. Okna z drewna to naprawdę dobry wybór na lata.

Rodzaje okien drewnianych

Jest wiele rodzajów okien drewnianych, które mogą się przede wszystkim różnić ze względu na rodzaj użytego drewna. Szczególnie wytrzymałe są okna dębowe, ale również okna sosnowe nie powinny zawieźć naszych oczekiwań, a co ważne – są dużo tańsze. Niektórzy klienci decydują się także na okna drewniano-aluminiowe, które są bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych. Okna drewniane różnią się także jeśli chodzi o ich budowę – niegdyś najbardziej popularne były okna zespolone, dzisiaj najczęściej wybierane są okna jednoramowe klejone trójwarstwowo.

Przeznaczenie okien drewnianych

Okna drewniane mogą być zakładane w domach prywatnych i w budynkach użytku publicznego. Najważniejsze jest, aby były montowane przez specjalistów. Dlatego jeśli już jesteś pewny, że chcesz w swoim domu mieć okna z drewna, koniecznie skontaktuj się z Ortis Pomorze i ciesz się wysokiej jakości oknami. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej firmy.