9 lutego 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Ogrodzenie jako wizytówka posesji

Budowa domu jest skomplikowanym procesem, który skupia na sobie ogromne zainteresowanie. Konieczne jest odpowiednie postawienie nowego obiektu, wykończenie na zewnątrz oraz wewnątrz. Jednak nie należy zapominać o elemencie, który stanowi wizytówkę każdego domu – ogrodzenie. To właśnie ono stanowi końcowy element prac na posesji, ale także jest uzupełnieniem budynku i w znacznym stopniu może wydobyć jego walory.

Wybór ogrodzenia – inwestycja, która jest wizytówką posesji

Decydując się ogrodzenie działki, warto dokładnie przemyśleć, jakie ma ono być. Należy pamiętać, że jest to inwestycja, która będzie stanowiła wizytówkę posesji przez szereg kolejnych lat. Obecnie istnieje możliwość wyboru nie tylko spośród wielu rozwiązań, ale również wielu firm oferujących usługi związane z wykonaniem ogrodzenia. Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że ogrodzenie w dzisiejszych czasach nie stanowi już tylko elementu pozwalającego na wyznaczenie granicy działki oraz zabezpieczenie terenu przed osobami trzecimi. Coraz częściej, ogrodzenia pełnią rolę dekoracyjną. Połączenie furtki, bramy wjazdowej oraz ścieżki prowadzącej do drzwi wejściowych powinno stanowić spójną całość.

Specjalista z firmy Okno PRIM zauważa:

Wybierając ogrodzenie, należy mieć zatem na uwadze kilka istotnych elementów. Powinno być ono dopasowane nie tylko do kształtu budynku, również do elewacji, charakteru ogrodu oraz otoczenia. Bardzo ważne są również kwestie finansowe.

Jakie ogrodzenie wybrać?

Najprostszym rozwiązaniem, które jednocześnie jest najtańszą opcją to zastosowanie ogrodzenia plecionego z siatki lub innego podobnego materiału. Jednak opcja tego typu jest mało efektywna i nie wygląda najlepiej. Często stosuje się ją, jako alternatywę, przed wyborem ogrodzenia właściwego. Do najczęściej wybieranych rozwiązań zalicza się między innymi ogrodzenie:

  • murowane,
  • metalowe,
  • drewniane,
  • gabionowe,
  • betonowe,
  • siatka połączona z żywopłotem.

Komu zlecić wykonanie ogrodzenia wokół domu?

Montaż ogrodzenia tylko z pozoru wydaje się prostą czynnością. W rzeczywistości jednak tak nie jest. Nawet najprostsza konstrukcja tymczasowa w postaci siatki może przysporzyć niedoświadczonemu majsterkowiczowi mnóstwo kłopotów. Prace związane z wykonaniem ogrodzenia warto powierzyć specjalistycznej firmie, która dysponuje nie tylko wykwalifikowaną kadrą pracowników – posiada również niezbędny sprzęt oraz narzędzia umożliwiające poprawne wykonanie ogrodzenia. Wybierając firmę, nie zawsze warto kierować się najniższą ceną. Niskie cena usług może oznaczać brak odpowiedniego doświadczenia firmy, a w rezultacie przełoży się, na jakość konstrukcji. Ogrodzenie domu ma być jego wizytówką, dlatego prace nad nim warto powierzyć komuś zaufanemu. Można np. kierować się opiniami innych klientów, które wiele mówią o jakości wykonywanych prac. Należy także sprawdzić, jak wyglądały dotychczas realizowane projekty.