Ogród zimowy
3 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Ogród zimowy. Dlaczego warto zainwestować w projekt z montażem?

Ogrody zimowe w domach to coraz częściej wybierane rozwiązanie, szczególnie wśród osób lubiących otaczać się roślinami. Ogród zimowy daje możliwość stworzenia dodatkowej przestrzeni do relaksu i odpoczynku z przyjemnym widokiem, która dostępne jest przez cały rok, niezależnie od pogody. Jednak decydując się na ogród zimowy warto zainwestować w profesjonalny projekt z montażem. Dlaczego?

Czym jest ogród zimowy?

Ogrody zimowe to forma dodatkowego pomieszczenia, w którym najczęściej umieszcza się bujną roślinność, aby móc ją podziwiać przez cały rok. Ogrody zimowe jeszcze kilka lat temu stanowiły zupełnie oddzielny budynek, jednak obecnie nastąpiła zmiana.

O tym, dlaczego warto wybrać projekt ogrodu zimowego wraz z montażem mówi pracownik firmy Bona: Obecnie ogrody zimowe stanowią dobudówkę do domu mieszkalnego tym samym stanowiąc jego część. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o profesjonalny projekt oraz montaż, który da nam gwarancję bezpieczeństwa konstrukcji.

Najczęściej konstrukcja ogrodu zimowego przylega bezpośrednio do części domu tworząc dodatkowe pomieszczenie. Z tego powodu należy zadbać o bezpieczeństwo konstrukcji, która wykona jest z profili aluminiowych oraz przeszklona. Dlatego też zimowe ogrody przypominają swoim wyglądem szklarnie.

Profesjonalny projekt

Niezależnie od tego, czy na zimowy ogród decydujemy się na etapie budowy domu, czy w późniejszym czasie postanawiamy go dobudować do istniejącego już budynku, powinno korzystać się z profesjonalnego projektu. Dlaczego? Po pierwsze konstrukcja ogrodu zimowego musi być stabilna i bezpieczna oraz uwzględniać doprowadzenie niezbędnych instalacji.

Dodatkowo projekt uwzględnia najlepsze położenie ogrodu w bryle budynku zwracając uwagę na nasłonecznienie niezbędne do zdrowego wzrostu roślin. Co więcej, ogród zimowy powinien zawierać odpowiednią wentylację, instalację grzewczą oraz nawadniającą, szczególnie istotną, jeśli zdecydujemy się na egzotyczne rośliny.

Montaż podstawą sukcesu

Oprócz projektu, w tworzeniu ogrodu zimowego bardzo istotny jest jego profesjonalny montaż. Dlatego warto wybierać usługodawców, którzy nie tylko stworzą indywidualny projekt ogrodu, ale również podejmą się jego montażu. Takie rozwiązanie daje pewność, że ogród zimowy powstanie z uwzględnieniem wszelkich założeń projektu.

Doświadczeni specjaliści bez problemu zamontują w ogrodzie zimowym system automatycznego otwierania okien, rolety dachowe, niezbędne instalacje oraz system wentylacyjny. Tym samym efekt końcowy będzie spójny z projektem, a ogród będzie służyć przez długie lata.