projekt mieszkania projektant wnetrz
21 września 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Od czego zacząć projektowanie mieszkania?

Projektowanie mieszkania to zadanie, do którego zawsze podchodzimy bardzo poważnie. Nawet jeśli właściwie nie wiemy lub nie mamy pomysłu, od czego zacząć, to sam fakt, że myślimy o projektowaniu, oznacza, że nie chcemy w naszych wnętrzach przypadkowości. Zawsze zależy nam na funkcjonalności i estetyce, bardzo często także na wpasowaniu się z projektem w zaplanowany wcześniej budżet. Od czego zacząć? – Najlepiej od burzy mózgów, a następnie konsultacji z projektantem wnętrz.

Czego właściwie oczekujemy i czego chcemy?

Niezależnie od tego, czy chodzi o projekt nowego mieszkania, czy o projekt mieszkania pod remont, najlepiej zacząć po prostu od burzy mózgów. Spróbujmy wynotować sobie na początku luźne myśli dotyczące aranżacji wnętrz, które krążą po naszych głowach. Przygotujmy kilka kartek albo plik na laptopie, czy tablecie, gdzie pod nazwami poszczególnych pomieszczeń wypiszemy sobie, czego właściwie od nich oczekujemy i czego po prostu chcemy? Przykład – skojarzenia z sypialnią: duże łóżko, ciemne ściany, miękka wykładzina, przyjemne zasłony w oknach, stoliki albo szafki nocne po obu stronach łóżka, miejsce na przestronną szafę – sypialnia będzie jednocześnie garderobą, ulubiony obraz na ścianie naprzeciw łóżka. Wypiszmy sobie luźne myśli dotyczące każdego pomieszczenia, przejrzyjmy je i spróbujmy dobrać do nich detale. Np. jaki wymiar ma według nas duże łóżko, jaką ma mieć wysokość, czy ma mieć konkretny kolor, czy ma być wykonane z konkretnego materiału, jak będziemy je przyodziewać, jaka pościel nam się podoba, jakie dodatki chcielibyśmy na nim mieć.

Jak może pomóc nam projektant wnętrz?

Kiedy mamy przygotowane choć wstępne, słowne szkice aranżacji wnętrz naszego mieszkania, najlepiej zasięgnąć porady projektanta wnętrz. Jeśli sami nie wiemy, jakiej właściwie porady oczekujemy od projektanta wnętrz, poszukajmy konkretnej oferty: konkretnego pakietu usług. Szukając czegoś dla nas, natrafiliśmy na pakiety usług na stronie KreatywneWnetrze.com projektantki wnętrz z Krakowa – przyjrzyjmy się bliżej jednemu z nich. To pakiet pod nazwą Bohater domu. Pierwszy punkt to spotkanie wirtualne lub na żywo, podczas którego możemy porozmawiać z projektantką o naszych potrzebach i marzeniach dotyczących wnętrza. Dalej mamy przygotowanie układów funkcjonalnych w rzutach 2D, wykonanie wizualizacji, opracowanie dokumentacji wykonawczej i przygotowanie zestawienia wybranego wyposażenia. Brzmi kusząco. Korzystając z usług projektantki wnętrz, nie musimy zastanawiać się nad tym, od czego zacząć projektowanie mieszkania ani jak powinna wyglądać realizacja projektu.