rusztowanie
13 stycznia 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Ocieplasz blok mieszkalny i szukasz bezpiecznego rusztowania? Pomożemy Ci!

Wszelkiego rodzaju prace budowlane wymagają dwóch rzeczy: doświadczenia i wiedzy fachowców oraz stosowania profesjonalnych urządzeń i narzędzi. Tylko w momencie, w którym te czynniki idą ze sobą w parze, można uważać swoją firmę za profesjonalną. Z drugiej strony często zamiast zakupu kolejnych drogich narzędzi i systemów warto wziąć pod uwagę ich wynajem.

Wynajem rusztowań nieocenioną pomocą dla rozwoju firmy

Przy ocieplaniu budynku istotną rolę pełni odpowiednio dobrany system rusztowań. Bez niego nawet najlepsza ekipa budowlana nie jest w stanie pracować. Zakup to spora inwestycja, w dodatku każdy system odpowiada konkretnym rozwiązaniom, tak więc łatwo o błąd przy wyborze. Nabywając atrakcyjne cenowo rusztowanie rzadko spotykanej w kraju marki, można się również niemile zaskoczyć: każda wymiana części będzie za sobą niosła spore koszty. Czasami warto wziąć pod uwagę inne rozwiązanie, takie jak jak wynajem systemu od firmy specjalizującej się w tego typu usługach. Posiadając firmę budowlaną, nie można pozwolić, żeby brak lub zbyt mała ilość profesjonalnego sprzętu ograniczała jej rozwój. Często trafiają się intratne okazje, np. na ocieplenie bloku mieszkalnego czy całego osiedla. Dysponując zbyt małą ilością rusztowań lub usterką jednego z elementów systemu wynajem może okazać się najlepszym możliwym rozwiązaniem. Warto jedynie pamiętać, aby poszukać w tym celu odpowiedniej firmy – przekonuje specjalista przedsiębiorstwa Euro-Rusztowania.

Dzierżawa systemu: czym się kierować?

Decydując się na wynajem rusztowania, jedną z istotnych kwestii pozostaje firma, która zajmuje się ich udostępnianiem. Zakład taki jak Euro-Rusztowania, który może się pochwalić 17-letnim doświadczeniem oraz licznymi realizacjami w centrach największych polskich miast, na pewno wzbudzi większe zaufanie niż firmy działające na rynku krócej. Dla wielu osób podstawowym kryterium wyboru pozostanie cena wynajmu. W tym przypadku warto zwrócić również uwagę na to, jakie dodatkowe usługi są wliczone w koszty. Wyjątkowo niska cena może oznaczać wynajem systemu, ale bez zapewnienia np. transportu na miejsce budowy. Za kompleksową usługę należy wprawdzie zapłacić więcej, jednak w te koszta wliczają się zarówno dzierżawa, transport, obsługę eksploatacji oraz montaż i demontaż. Fachowcy dobierają odpowiednią wysokość oraz z miejsca wyceniają usługę. Zatrudniając dobrą firmę istnieje pewność co tego, że zlecenie zostanie wykonane terminowo, a przede wszystkim w oparciu o konieczne normy, wszelkiego rodzaju wymogi oraz zasady higieny pracy. Rusztowania pod wynajem zazwyczaj są łatwe w montażu. Umożliwia to proste i szybkie przenoszenie rusztowania na kolejne ściany budynku. Warto szukać firm wynajmujących systemy Plettac – charakteryzuje je wyjątkowa szybkość składania przy zachowaniu wysokiego stopnia wytrzymałości.

Wynajem rusztowań to zabieg chętnie wykorzystywany przez coraz większą liczbę firm budowlanych. To doskonała opcja dla tych, dla których zakup jest po prostu średnio opłacalny. Dzierżawa systemu od profesjonalnej firmy dodatkowo usprawnia, poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy.