dom od dewelopera
11 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

O czym trzeba pamiętać, kupując dom od dewelopera?

Decydując się na kupno nieruchomości, jednocześnie stajemy się odpowiedzialni za wszelkie kwestie administracyjne oraz prawne i problemy techniczne związane z nowym domem. Właśnie, dlatego przed zrealizowaniem zakupu dobrze przeanalizować wszystkie sprawy dotyczące nowej nieruchomości. Zakup domu od dewelopera może okazać się opłacalną inwestycją, ponieważ w takim przypadku ominie nas wiele formalności. O czym warto pamiętać, kupując dom od dewelopera?

Dom od dewelopera – niezbędna dokumentacja

Chcąc kupić dom od dewelopera, w pierwszej kolejności należy poddać weryfikacji wszystkie dokumenty, które stanowią niezbędny element podczas kupna nieruchomości. Warto poprosić wcześniej dewelopera o okazanie pełnej dokumentacji, w której skład wchodzi najczęściej umowa deweloperska, standard wykończenia, prospekt informacyjny, a także rzuty. Ponadto przy zakupie domu od dewelopera należy dokładnie zweryfikować zdolność finansową. Nieruchomość może zostać nabyta za gotówkę lub możliwe jest zaciągnięcie kredytu. W takiej sytuacji warto ustalić wraz z deweloperem, ile dokładnie wyniosą wszystkie dodatkowe koszty związane z wykończeniem oraz opłatami sądowymi i notarialnymi.

Sprawdzenie stanu technicznego domu od dewelopera

Przed podpisaniem umowy końcowej związanej z kupnem domu od dewelopera, należy dokładnie zweryfikować stan techniczny budynku. Podczas odbioru warto sprawdzić stan okien i drzwi, tynki, parapety, a także sufity i podłogi. W protokole stanu technicznego można zaznaczyć wszelkie rzeczy, które nas niepokoją. Ważne jest także zweryfikowanie stanu elewacji zewnętrznej budynku oraz dachu i poddasza. Niezwykle istotną kwestią będzie również sprawdzenie domowych instalacji i kanalizacji. Jeżeli decydujemy się na zakup domu od dewelopera BG Development, możemy liczyć na współpracę wykwalifikowanych fachowców z zakresu budowy domów, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że zakupiona inwestycja będzie posiadała jak najlepszy stan techniczny.

Dom od dewelopera a okolica

Okolica, w której planujemy zakupić dom, powinna być jak najbardziej dostosowana do indywidualnych potrzeb. Właśnie, dlatego warto poprosić dewelopera o przedstawienie planu zagospodarowania i zabudowy osiedla. Dobrze więc zwrócić uwagę na lokalizację najbliższych sklepów, na dostęp do komunikacji miejskiej oraz na to, czy w pobliżu znajdują się tereny zielone. Ważna będzie także odległość nieruchomości od miejsca pracy i centrum miasta. Kupując dom od dewelopera, możemy uniknąć wypełniania wielu formalności, którymi zajmą się specjaliści z firmy deweloperskiej. Decydując się na to rozwiązanie, warto dokładnie sprawdzić zarówno dokumentację dotyczącą budynku, jak i jego stan techniczny.