15 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Nowoczesny dom a stolarka aluminiowa

W nowoczesnym budownictwie stosuje się nie tylko zaawansowane technologie, ale także znane od dawna rozwiązania architektoniczne. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa domowników, zwiększenie wygody korzystania z pomieszczeń, a także poprawę energooszczędności budynku. Stolarka aluminiowa nie jest niczym nowym na rynku, jednak dopiero teraz zyskuje na coraz większej popularności. Czy sprawdzi się w nowoczesnym domu?

Stolarka w nowoczesnych domach

Współczesne projekty budowlane uwzględniają nowoczesne technologie, które mają na celu podnieść komfort mieszkańców. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się przede wszystkim energooszczędnością i skupia się na możliwości ograniczenia kosztów utrzymania budynku. W takich projektach można zauważyć duże przeszklenia i przemyślane rozmieszczenie stolarki, które ma zapobiegać utratom ciepła. Ważny jest także materiał, z którego wykonane są okna i drzwi, gdyż ma to duże znaczenie nie tylko dla estetyki, ale także użyteczności.

Stolarka aluminiowa jest stworzona do montażu w nowoczesnych domach. – mówi specjalista z firmy Alukon w Krakowie – Aluminiowe profile pasują do każdego wnętrza, elegancko się prezentują, a dodatkowo są niezwykle szczelne i wpisują się w zasady energooszczędnego budownictwa – dodaje.

Czy warto więc zdecydować się na aluminiowe drzwi i okna?

Zalety i wady stolarki aluminiowej

Aluminiowe profile stanowią poważną konkurencję do popularnych wyrobów z PVC czy z drewna. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie, chwalą sobie stolarkę aluminiową za jej wytrzymałość i estetyczny wygląd. Wśród innych zalet można dodatkowo wymienić:

  • Wyższy poziom bezpieczeństwa – stolarka aluminiowa jest trudna do sforsowania przez włamywaczy, a dodatkowo w profilach montuje się system innowacyjnych zabezpieczeń.
  • Energooszczędność – okna i drzwi aluminiowe wyróżniają się wysoką szczelnością, dlatego nie powodują strat ciepła z pomieszczeń, a jednocześnie zapewniają odpowiednią cyrkulacje powietrza.
  • Estetyczny wygląd – stolarka aluminiowa świetnie nadaje się do dużych przeszkleń, które są typowe dla nowoczesnego budownictwa. Oprócz tego można ją dopasować do wewnętrznych aranżacji oraz elewacji zewnętrznej, ze względu na bogatą kolorystykę.

Wśród wad można wymienić nieco większą cenę w porównaniu do PVC czy drewna. Należy jednak pamiętać, że stolarka aluminiowa jest trwała, odporna na czynniki zewnętrzne i nie wymaga impregnacji. To sprawia, że stanowi jednorazową inwestycję na wiele lat.