nowoczesna łazienka
23 maja 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Nowoczesne urządzanie łazienki. Rozwiązania na czasie

Łazienka stanowi jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego powinna spełniać wszystkie oczekiwania i potrzeby jej użytkowników. Z czasem rola pokoju kąpielowego zmieniła się i coraz powszechniej stosuje się go jako miejsce odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu. Wiąże się to z zastosowaniem wielu różnych udogodnień, co sprawia, że łazienki są bardziej nowoczesne i komfortowe. Jakie najnowsze rozwiązania stosuje w aranżacji tego typu przestrzeni? Czytaj dalej!

Energooszczędna łazienka w Twoim domu!

Wraz z rozwojem technologii i świadomości w zakresie ekologii coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które mają na celu zmniejszenie zużycia wody czy energii świetlnej. Ciekawym udogodnieniem jest elektroniczna bateria wyposażona w czujnik ruchu, który uruchamia się w momencie, gdy dłonie zbliżone są do kranu.

Nowoczesne łazienki wyposażone są również w cyfrowe panele obsługowe, dzięki którym można ustawić zarówno ciśnienie i temperaturę wody, jak i czas trwania kąpieli. Kolejnym innowacyjnym patentem jest połączenie umywalki z toaletą, które polega na tym, że zużytą wodę wykorzystuje się ponownie do spłukiwania. Taki sposób gospodarowania wodą pozwala ją zaoszczędzić, a także przekłada się na wysokość rachunków. Połączenie umywalki i toalety powinno być uwzględnione na etapie projektowania łazienki.

Następnym rozwiązaniem, które znajduje zastosowanie w nowoczesnych łazienkach i przekłada się na mniejsze zużycie energii świetlnej, to niskonapięciowe diody LED. Oprócz tego, że są energooszczędne, stanowią niezwykle dekoracyjny element łazienki i nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat. Można zainstalować je zarówno pod wanną, kabiną prysznicową, jak i przy lustrze lub suficie.

Nowoczesny „biały montaż” w łazience

Tradycyjny „biały montaż” różni się od tego, który stosowany jest w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Kiedyś wanny umieszczano przy ścianie lub w rogu, natomiast od niedawna popularność zyskują wanny wolnostojące. Takie rozwiązanie jest niezwykle efektowne i doskonale sprawdza się w przypadku dużych łazienek.

Kolejny trend, który często realizuje się w trakcie urządzania pokoju kąpielowego, stanowi zastosowanie odwodnień liniowych, co sprawia, że nie zachodzi potrzeba montażu tradycyjnego brodzika. W tym przypadku warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, np. Wnętrza VIP z Poznania, która zajmuje się nowoczesnym wykończeniem łazienek. Należy wspomnieć, że takie wnętrza charakteryzują się dużym minimalizmem, a wszelkie rury czy spłuczki powinny być ukryte pod tynkiem. Dlatego wiele osób decyduje się na podwieszane sedesy i bidety.