nowoczesne meble kuchenne
2 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Nowoczesne meble kuchenne, czyli jakie?

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, czy mieszkaniu. To właśnie w tym miejscu spędza się bardzo dużo czasu przygotowując posiłki dla siebie, czy swojej rodziny. Bardzo ważne jest, aby wyposażenie kuchenne było praktyczne – dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo czasu. Nie bez znaczenia są jednak także same meble kuchenne. Największą popularnością w ostatnich latach cieszą się aranżacje nowoczesne. Czym wyróżniają się takie meble kuchenne i na jakie rozwiązania warto postawić?

Meble idealnie dopasowane do kuchni

Współcześnie coraz większa liczba osób decyduje się na zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu pomieszczenie staje się zdecydowanie bardziej funkcjonalne i wykorzystana jest jego cała przestrzeń.

Specjalista z Zakładu Stolarskiego Bumeb wyjaśnia: Obecnie zdecydowanie większa grupa osób niż jeszcze kilkanaście lat temu rozważa rozwiązanie, jakim są meble kuchenne na zamówienie. Co ciekawe, wybierają je nie tylko właściciele małych mieszkań, ale także przestrzennych, dużych domów. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku aranżacja kuchni jest sporym wyzwaniem. Kiedy dochodzi do tego nietypowy kształt pomieszczenia, problem z wyborem odpowiednich mebli jest naprawdę bardzo duży. Ciężko dopasować gotowe rozwiązania. Właśnie dlatego indywidualne projekty cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Należy również zaznaczyć, że jeszcze kilka lat temu meble kuchenne na zamówienie były naprawdę sporym wydatkiem. Obecnie wiele firm meblarskich oferuje rozwiązania dopasowane do budżetu klienta, dzięki czemu każdy ma możliwość skorzystania z takiej opcji.

Nowoczesne meble do kuchni – ciekawe rozwiązania

Co sprawia, że meble kuchenne można nazwać nowoczesnymi? Przede wszystkim ciekawe rozwiązania. Wśród nich należy wymienić:

  • podświetlenie całej kuchni lub wybranych elementów np. szuflad,
  • zastosowanie nietypowego materiału, z którego zostały wykonane meble,
  • nietypowe uchwyty do mebli,
  • niestandardowe szafki z mechanizmami wysuwnymi,
  • innowacyjny, ergonomiczny układ szafek i półek.

Możliwości w zakresie meble kuchennych jest naprawdę wiele. Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnego gustu, oczekiwań, czy powierzchni, którą dysponuje klient. Można zastosować np. materiał, który nie będzie brudził się tak bardzo, jak standardowe meble. Taki wybór idealnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Na tego typu specjalnych powierzchniach zdecydowanie mniej widoczne są także różnego rodzaju zarysowania, czy uszkodzenia.

Podstawą dla stworzenia odpowiedniej kuchni jest koncepcja. Kolejny krok to znalezienie firmy, która oczekiwania klienta przeniesie najpierw na papier, a następnie na realne wykonanie mebli nowoczesnych funkcjonalnych.