21 kwietnia 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Nowoczesne aranżacje wnętrz – drzwi szklane

Szkło kojarzy nam się przede wszystkim z oknami, sklepowymi witrynami i wyposażeniem naszych kuchni. W nowoczesnej architekturze szkło wykorzystywane jest także do zadań specjalnych. Tworzymy z nich eleganckie półki, zastępujemy nim barierki na schodach, czy nawet porcelanowe misy umywalek w naszych domach. Szkło coraz częściej wykorzystywane jest także jako materiał do wykonania eleganckich drzwi.

Szkło i nowoczesny design

Szkło jest materiałem niezwykle uniwersalnym. Komponuje się zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi, minimalistycznymi aranżacjami. Tworzymy z niego elementy umeblowania, różnego rodzaju ozdoby, czy blaty stołów. Od niedawna coraz częściej decydujemy się także na szklane drzwi. Sprawiają one, że pomieszczenia stają się jaśniejsze, bardziej lekkie i eleganckie. Profesjonalny zakład szklarski wykona dla nas takie drzwi, które będą w 100% spełniać nasze oczekiwania. Dzięki nim wnętrze zostanie odpowiednio wymodelowane, jak mówi się w żargonie architektów. Mamy szeroki wybór – drzwi z symetrycznymi ozdobami, lekkimi kompozycjami, czy geometrycznymi wzorami. Geometryczne wzory od kilku lat wracają do gry – architekci wnętrz bardzo często inspirują się nie tylko modnym ostatnio stylem skandynawskim, ale i secesją oraz art deco.

Szklane drzwi i wzornictwo

Praca ze szkłem wymaga wieloletniego doświadczenia, cierpliwości i pomysłowości. Szklarze bywają niedoceniani, tymczasem praca ze szkłem nie jest wcale taka prosta – mówi nam przedstawiciel Zakładu Szklarskiego z Wrocławia. Klienci zwracają uwagę nie tylko na jakość wykonania, ale także na wzornictwo, jakie szklarze mają w swojej ofercie. Powracająca do mody secesja charakteryzuje się przede wszystkim falistymi liniami. Szkło zdobione jest również motywami florystycznymi, co wcale nie jest łatwe. Szklane elementy z widocznymi zdobieniami naprawdę mogą wyglądać jak dzieła sztuki! Linie powinny być płynne i wykonane precyzyjnie. Klienci czasem stawiają na prostotę, a czasem na dynamikę wzorów. Wzornictwo art deco łączy miękkie linie z harmonią i geometrycznym układem, nie ma tu miejsca na bałagan. Każdy znajdzie coś dla siebie, tak by drzwi wyglądały elegancko i z klasą.