Żaluzje drewniane
6 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Nowa moda w architekturze wnętrz – żaluzje drewniane

Piękne wnętrza sprzyjają odpoczynkowi oraz cieszą nasze oko. Dlatego też architektura wnętrz cieszy się coraz większą popularnością. Szczególnym elementem naszych wnętrz są okna, które niekiedy stanowią centralną część pomieszczenia. Warto zatem zadbać o ich odpowiednią ekspozycję oraz dekoracje. W tym celu doskonale sprawdzą się żaluzje drewniane.

Czy warto zamontować drewniane żaluzje?

Wszelkie żaluzje, rolety oraz firanki i zasłony służą ochronie naszej prywatności. Jednak oprócz tego stanowią doskonały element dekoracyjny nie tylko domowych wnętrz.

Jak mówią specjaliści z firmy Marxus: „Drewniane żaluzje są doskonałym rozwiązaniem dla wielu pomieszczeń. Z powodzeniem możemy je zamontować w sypialni, kuchni, salonie, a nawet łazience“.

Doskonale również sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych. Warto też podkreślić fakt, że żaluzje drewniane nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter. Dzięki swojej elegancji, a jednocześnie prostocie i estetyce wpasują się w klimat niejednego wnętrza. Ponadto drewno jest bardzo trwałym oraz solidnym materiałem, co zapewni nam długie użytkowanie żaluzji. Pamiętajmy też, że żaluzje drewniane dostępne są w różnej kolorystce oraz tworzone są z różnych gatunków drewna, często również tych egzotycznych.

Co warto wiedzieć o drewnianych żaluzjach?

Drewniane żaluzje w przeciwieństwie do tradycyjnych rolet łatwo jest wyczyścić. Wystarczy tylko je przetrzeć ścierką. Co więcej, drewniane żaluzje dają nam możliwość ustawienia odpowiedniego kąta nachylenia poszczególnych lameli. Dzięki temu możemy decydować ile promieni słońca wpuścimy do wnętrza. Drewniane żaluzje możemy sterować manualnie lub wybrać te modele, które umożliwiają elektryczne sterowanie. Dodatkowo możemy sami wybierać szerokość lameli, długość samej żaluzji oraz oczywiście kolor i rodzaj drewna. Możemy również skusić się na żaluzje z materiałów drewnopodobnych. Możliwości mamy naprawdę dużo, dlatego też z łatwością dopasujemy drewniane żaluzje do charakteru niemalże każdego wnętrza.

Montaż drewnianych żaluzji

Drewniane żaluzje są bardzo eleganckim i gustownym dodatkiem do naszych wnętrz. Nie  tylko wyglądają na trwalsze, ale w rzeczywistości takie są. Co więcej, montaż drewnianych żaluzji jest bardzo prosty i intuicyjny. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać ich rozmiar do okna, zachowując pewien zapas po bokach oraz na górze okna. Żaluzje drewniane najczęściej montowane są na metalowych uchwytach, które możemy sami zamocować do ściany lub też sufitu. Żaluzje drewniane z powodzeniem pokryją całą wnękę okienną i uchronią naszą prywatność.