lawka-przedpokoj
25 kwietnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Nie tylko w parku, czyli zastosowanie ławek w domu

Ławki kojarzą nam się przede wszystkim z parkami, skwerami i placami, gdzie służą każdemu chcącemu chwilę odpocząć spacerowiczowi. Siedzenie na ławce na łonie natury jest przyjemne i zdrowe – oczywiście jeśli pogoda dopisuje. Na ławce zażywamy zatem relaksu i cieszymy się wolnym czasem, zagłębiając w lekturze lub własnych myślach. Ławki spotykamy także w różnego typu poczekalniach czy holach, zwłaszcza instytucji publicznych i dużych firm. Stąd niedaleko już do przeniesienia ławki na zupełnie inny grunt – naszego własnego domu.

Funkcje ławek w mieszkaniu

Idea posiadania ławki w domu wydaje się początkowo dość ekstrawagancka. Owszem – mebel ten w zastosowaniu mieszkalnym jest raczej nietypowy. Nie jest to oczywiście powód, by zamykać się na tę ideę. Szczególnie, że odpowiednio zaprojektowane i użyte ławki mogą mieć wiele zalet także w przestrzeni domowej. Pomysł ustawienia ławki w salonie lub korytarzu może się początkowo wydawać dziwny, ale jeżeli przyjrzymy się ofercie salonów meblowych oferujących między innymi ławki do domu – takich jak Scarlett Meble – szybko zrozumiemy, jak duży mamy wybór. Ławki mogą być wykonane w dowolnym stylu, od glamour przez retro po gabinetowy – nadają się do każdego typu wnętrza. Ich funkcja jest niezmienna: zapewniają wygodę i pozwalają się zrelaksować, zwracając przy tym uwagę wszystkich gości swoją nietuzinkowością. Dobre dopasowanie ławki do danego wnętrza może sprawić, że stanie się ona jego swoistą wizytówką, charakterystycznym elementem godnym zapamiętania. Wielu współczesnych projektantów wnętrz nie wyobraża sobie mieszkania bez przynajmniej jednej, wygodnej i idealnie umiejscowionej ławki tapicerowanej.

Ławka ławce nierówna

Szeroki wybór tkanin obiciowych pozwoli każdemu z nas na rozwinięcie skrzydeł aranżacyjnych. Zamawiając ławkę możemy popuścić wodze wyobraźni – do wyboru mamy różne, nawet bardzo fantazyjne wzory, faktury, sposoby pikowania i dodatki. Ławki mogą mieć dowolne rozmiary, występują także w wersji z oparciem lub bez. Idealnie nadają się do uzupełnienia każdego salonu, korytarza czy nawet… łazienki! I to niezależnie od wymiarów tych pomieszczeń. Dobrze zaprojektowana ławka tapicerowana może nam wręcz pomóc w oszczędzeniu miejsca, świetnie zastępując klasyczną sofę czy obszerny fotel. Odpowiednio dobrana do wnętrza ławka podkreśli wszystkie jego walory. Niezależnie od tego, czy pragniemy stworzyć nowoczesny pokój, czy też pokój w stylu retro, ławki wpasują się weń idealnie, podkreślając nasz zamysł aranżacyjny, dobry gust i oryginalność.