ogrodzenie olchowe deski plot olcha
23 października 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Największe zalety ogrodzenia z drewna

Wybór idealnego ogrodzenia domu to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji może być co najmniej kłopotliwe. Warto jednak zdecydować się na ponadczasowe drewno, które nada każdej posesji wyjątkowy charakter. W artykule, jaki dla Was przygotowaliśmy, znajdziecie zalety wynikające z posiadania drewnianego, klasycznego ogrodzenia.

Jaka jest rola ogrodzenia?

Ogrodzenie odgrywa bardzo istotną rolę na każdej posesji. Pełni nie tylko funkcję zabezpieczająca teren, na którym został wybudowany dom, a także funkcję dekoracyjną, o czym nie powinno się zapominać. Warto mieć na uwadze fakt, że płot jest wizytówką każdego domu – to właśnie ogrodzenie jako pierwsze przykuwa wzrok zarówno odwiedzających, jak i mieszkańców danej posesji. Oczywiście, decydując się na zakup danego ogrodzenia, warto mieć na uwadze, aby wybrany materiał był nie tylko estetyczny, ale i funkcjonalny. Takie właśnie jest drewno – coraz częściej wybierane przez osoby szukające idealnego ogrodzenia.

Pochwała prostoty

Minimalizm znów jest w modzie. To, co proste i z pozoru zwyczajne, zachwyca i przyciąga wzrok. Drewniane ogrodzenie to nie tylko nawiązanie do minimalizmu, ale i oryginalny element architektoniczny, który niezależnie od pory roku będzie prezentować się efektownie. Co wyjątkowego jest w drewnie? Panele ogrodzeniowe wykonane
z wysokojakościowego materiału zawsze będą się wyróżniać. Szlachetne drewno jest piękne samo w sobie, dlatego nie potrzebuje upiększenia. Obecnie na rynku można znaleźć estetyczne i eleganckie ogrodzenia z drewna, które są dopracowane w każdym calu. Takie estetyczne i minimalistyczne płoty oferuje producent sztachet olchowych Parkan System, który może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami.

Ogrodzenie dla każdego

Drewno jest klasycznym i zarazem niezwykle eleganckim materiałem, który pasuje niemal do każdego stylu! Dlatego doskonale współgra z architekturą skandynawską czy rustykalną. Dzisiejsze drewniane płoty nie mają absolutnie nic wspólnego z dawnymi, nieestetycznymi sztachetowymi parkanami. Czasy, kiedy drewniane ogrodzenie kojarzyło się ze starymi domami, bezpowrotnie minęły. Materiał ten przeżywa swój renesans, co nas absolutnie nie dziwi. Dzisiejsze drewniane ogrodzenia to gwarancja wieloletniej trwałości, również dzięki impregnacji drewna.

Gwarancja solidności

Przy wyborze ogrodzenia z drewna warto kierować się także gatunkiem drzewa, gdyż każde z nich ma inne właściwości. Sztachety wykonane z olchy cechuje nie tylko solidność, ale i  wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym na dużą wilgotność. Olcha to najchętniej wybierany rodzaj drewna przez osoby poszukujące solidnych i klasycznych drewnianych ogrodzeń.

Wybór, który nie obciąży portfela

Im większa posesja, tym potrzebne jest większe ogrodzenie. To także wiąże się z większymi kosztami. W przypadku drewnianego ogrodzenia ostateczna kwota bynajmniej nie będzie wygórowana.  Ogromną zaletą tego materiału jest zatem jego niska cena, która idzie w parze z wysokim standardem wykonania. Jesteśmy pewni, że drewniane ogrodzenia spełnią oczekiwania tych osób, które szukają taniego, estetycznego i zarazem solidnego płotu.