24 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Najważniejsze etapy budowy domu jednorodzinnego

Jeśli stoisz przed ogromnym wyzwaniem budowy domu jednorodzinnego, powinieneś wiedzieć, jak w dużym skrócie prezentują się poszczególne etapy takiej inwestycji. Wiele osób jest zdziwionych ilością formalności i złożonością prac wykończeniowych. Ty nie pozwól jednak, by cokolwiek Cię zaskoczyło. Wiedz, że profesjonaliści z branży pomogą Ci na wszystkich etapach budowy domu.

Budowa domu jednorodzinnego krok po kroku – od stanu zero do zakończenia inwestycji

Na pierwszy ogień idą oczywiście kwestie formalne. Koniecznością staje się projekt inwestycji, zamówienie specjalnej mapy u geodety i załatwienie wniosków w sprawie mediów. W niektórych przypadkach niezbędny jest również specjalny wypis wyłączający dany grunt z produkcji rolnej.  Co dalej? Następnie trzeba złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i pobrać w urzędzie dziennik budowy. Na samym końcu zgłasza się zamiar budowy.

Stan zerowy określa drugi etap budowy domu jednorodzinnego. Składają się na niego wykopy fundamentów, wywozy gliny oraz wylewki betonu. Na tym etapie następuje też postawienie ścian podziemnych, naniesienie izolacji czy przygotowania instalacji sanitarnej.  Bardzo często wylewa się też posadzki i tworzy fundamenty ścianek działowych. Mniej więcej po upływie miesiąca czas na roboty murarskie – tworzenie ścian, stropów oraz dachu.

W kolejnym etapie zakłada się poszczególne instalacje, a mianowicie instalacje elektryczne, sanitarne i gazowe. Wylewa się też posadzki właściwe i tynki wewnętrzne. W tym momencie należy docieplić elewację i zamontować wszystkie okna wraz z parapetami i roletami. A po upływie kilku miesięcy można już przejść do szpachlowania ścian, montażu urządzeń grzewczych czy drobnych prac wykończeniowych, na przykład instalacji gniazdek elektrycznych.

Budowę domu jednorodzinnego należy sfinalizować inwentaryzacją geodezyjną, dokumentacją odbioru przyłączy i specjalnym oświadczeniem kierownika budowy. Wówczas można przejść do urządzania wnętrza.

Gdzie szukać pomocy podczas wznoszenia domu?

Możesz skorzystać z pomocy ekip budowlanych i specjalistów, którzy działają w Twoim regionie. Pamiętaj jednak, że najlepszym wyborem jest współpraca z firmą, która działa kompleksowo, budową zajmuje się od A do Z.

Budujemy domy jednorodzinne. Specjalizujemy się w pracach wykończeniowych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, więc postawienie budynku od zera nie stanowi dla nas żadnego problemu. Oferujemy usługi fachowców i doświadczonych projektantów – mówi przedstawiciel firmy budowlanej Construction Development.

Decydując się na współpracę z przedsiębiorstwem o szerokim spektrum działalności, oszczędzasz czas i pieniądze. Zamiast na każdym etapie budowy domu szukać nowych specjalistów, znajdź ekipę, która działa kompleksowo.