firany i zasłony
6 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Najważniejsze elementy dekoracji okna

Wystrój okien to ważny element aranżacji wnętrz. Standardowym detalem dekoracyjnym są firany, które świetnie sprawdzają się w każdej stylistyce. W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu coraz częściej spotkać można żaluzje i rolety, a zasłony zarezerwowane są dla przytulnych i klimatycznych aranżacji wpisujących się w modę na wnętrza w stylu barokowym lub glamour.

Jak udekorować okno?

Wystrój okien powinien być ściśle dopasowany do stylistyki wnętrza. W nowoczesnych aranżacjach niezwykle istotna jest dbałość o szczegóły. Dekoracja okna w minimalistycznym wnętrzu powinna być niemal niezauważalna. Najważniejszym aspektem poszczególnych elementów jest nie tyle estetyka, ile funkcjonalność. Dlatego w pomieszczeniach urządzonych w modernistycznym stylu dominują rolety i żaluzje. Dostępne są osłony z tkanin nieprzepuszczających światła, które idealnie sprawdzają się w pokojach sypialnianych.

Pomimo rosnącej popularności rolet i żaluzji zasłony to wciąż jeden z częściej wybieranych elementów do dekoracji okien. Oferowane w pracowni dekoratorskiej MJ Decor zasłony dopasowywane są do stylu pomieszczeń i potrzeb użytkowników. Zasłony w zależności od potrzeb montuje się na przelotkach, taśmach, tunelach lub na żabkach. Projektowanie dekoracji okiennych w Wyszkowie to profesjonalna usługa pozwalająca dobrać osłonę okienną dopasowaną w każdym detalu do stylu pomieszczenia. Dostępne są osłony całkowicie zaciemniające pomieszczenia lub przepuszczające światło. Na grubsze tkaniny i bogate wzornictwo można zdecydować się w przypadku dużych okien i obszernych pomieszczeń. Lekkie i zwiewne materiały o gładkiej fakturze nadadzą optycznie lekkości i rozjaśnią przestrzeń.

Dekoracje okienne. O czym warto pamiętać?

Elementy dekoracji okiennych powinny ściśle współgrać z przeznaczeniem pomieszczenia. A zatem na inny wystrój okien należy zdecydować się w przypadku kuchni, a na inny do sypialni czy też do salonu. W nowoczesnych kuchniach świetnie sprawdzają się żaluzje lub rolety, natomiast w sypialniach osłony zaciemniające, które zapewniają komfortowy odpoczynek. W strefie dziennej warto postawić na osłony przepuszczające światło.

Niezależnie od tego, czy urządzamy wnętrze w minimalistycznym, czy klasycznym stylu zawsze warto zdecydować się na delikatny wystrój okien w postaci firan, które pięknie się prezentują i pozwalają stworzyć prywatną przestrzeń. Firany to doskonałe połączenie klasyki z nowoczesnością, więc dobrze się wpisują w niemal każdą aranżację.