salon w nowoczesnym stylu
4 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Najpopularniejsze style meblarskie. Co jest teraz na czasie?

Meble są niezwykle istotnym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia. Mogą one jednak przyjmować zupełnie różne formy, zgodne z całkowicie odmiennymi stylami. Obecnie na topie jest kilka, często zupełnie sprzecznych rozwiązań. Jakie style meblarskie cieszą się szczególną popularnością? Jak dopasować odpowiedni wygląd mebli do pozostałych elementów wyposażenia danego pomieszczenia?

Style meblarskie, które są na czasie 

Od kilku lat w modzie jest kilka stylów, które objawiają się zarówno w przypadku mebli, jak i pozostałych elementów wyposażenia wnętrz. Wśród nich znaleźć można m.in. takie propozycje, jak styl:

  • skandynawski – meble są zwykle proste, w odcieniach szarości czy bieli. Nie zawierają zbędnych ozdobników, pasując doskonale do różnych wnętrz. Często obejmują elementy z naturalnych materiałów, w tym także drewna,
  • modernistyczny – w tym przypadku stawia się na geometryczne, ostre kształty i brak jakichkolwiek uchwytów. Popularnością cieszą się np. meble całkowicie czarne, pokryte laminatem. Często wnęki i półki są również ozdobione oświetleniem LED,
  • klasyczny – wciąż popularnością cieszy się również styl klasyczny, bazujący na lakierowanych frontach, przeszkleniach i wielu ozdobników. Często meble na wymiar o takiej formie są celowo postarzane, czerpiąc inspiracje z modeli wykorzystywanych przed laty.
  • rustykalny – to meble z naturalnego drewna, od razu kojarzące się z tradycją i wsią. Bazują na wyrazistych ornamentach, a czasem także elementach szklanych i metalowych. Obecnie takie meble są celowo postarzane.

Obecnie na rynku znaleźć można również meble niewpisujące się w żaden ze wspomnianych stylów. Dla przykładu, w biurach wciąż stawia się na produkty industrialne, które składają się głównie z prostych, metalowych elementów oraz blatów, bez zbędnej zabudowy. W łazienkach często stawia się natomiast na meble w stylu glamour. Opcji jest naprawdę wiele.

Jaki styl meblarski wybrać? 

Styl meblarski powinien być dopasowany do preferencji danej osoby i pozostałych elementów znajdujących się w danym wnętrzu. To właśnie meble powinny być bazą do stworzenia całej aranżacji. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami, które znajdziesz m.in. u producenta mebli na wymiar Valdi. W ten sposób można sprawdzić, jakie produkty trafiają w Twoje gusta, co przyda się podczas meblowania danego pomieszczenia.