wirtualna adopcja konia
15 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Na czym polega wirtualna adopcja konia? 

Trudno ci przejść obojętnie i przymknąć oczy na krzywdę zwierząt? Zdajesz sobie na pewno sprawę, że życie wielu koni nie jest usłane różami, a za ich krzywdę odpowiadają nieodpowiedzialni właściciele. Na szczęście są miejsca, w których dobro tych szlachetnych zwierząt stawia się na pierwszym miejscu. Podejmując się wirtualnej adopcji konia ze schroniska, możesz dołożyć swoją cegiełkę do zmiany świata na lepsze.

Dlaczego warto zostać wirtualnym opiekunem potrzebującego konia? 

Do schronisk dla koni trafiają zwierzęta skrajnie zaniedbane, przewlekle chore, kontuzjowane lub przeznaczone na rzeź. Zostają odebrane właścicielom lub wykupione przez fundacje działające na rzecz koni takie jak Fundacja Tara Schronisko dla Koni. Na terenie schroniska mają zapewnione godne warunki do szczęśliwego życia – pastwiska i wybiegi, stajnie, odpowiednie karmienie, opiekę weterynaryjną i kowalską. Fundacja Tara nie oddaje uratowanych koni, które zostają pod jej opieką do końca swych dni, umożliwia jednak adopcję na odległość. Wybranego konia można wspierać, przesyłając co miesiąc określoną kwotę, która choć w części pokryje koszty jego utrzymania. To piękny, bezinteresowny gest, który daje mnóstwo radości i satysfakcji.

W jaki sposób można zaadoptować konia ze schroniska? 

Proces wirtualnej adopcji konia jest bardzo prosty. Do schroniska można udać się osobiście lub wybrać „swojego” podopiecznego za pośrednictwem strony internetowej. Następnie należy wysłać e-mail na adres adopcje@fundacjatara.info i czekać na informację zwrotną zawierającą umowę adopcji. Trzeba ją wypełnić, określić kwotę miesięcznego wsparcia i podać imię konia oraz swoje dane kontaktowe. To wszystko! Na podany numer konta wpłaca się regularnie zadeklarowaną kwotę, a fundacja przesyła opiekunowi aktualne zdjęcia i informacje. Konia można również odwiedzić osobiście w dowolnym czasie, by spędzić z nim trochę czasu.

Warunki wirtualnej adopcji koni 

Wirtualna adopcja ma kilka prostych warunków. Po pierwsze, ustalona jest wysokość kwoty minimalnej, która wynosi 20 złotych miesięcznie. Po drugie, konia może adoptować zarówno osoba prywatna, jak i instytucja, np. szkoła lub firma. Fundacja zobowiązuje się wówczas zamieścić jej logo i krótki opis na swojej stronie i w mediach społecznościowych, co stanowi atrakcyjną formę reklamy i ocieplenia wizerunku. Po trzecie, adopcja może być na czas określony lub nieokreślony. Po czwarte, konie pozostają na terenie schroniska i tam można do nich przyjeżdżać, by zająć się nimi osobiście – oczywiście jazda konna jest wykluczona.