Rolety zewnętrzne
7 marca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę, wybierając rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to modny element dekoracyjny, ochronny i izolacyjny. Może być instalowany w domach jednorodzinnych, w blokach mieszkalnych lub biurach. Co ciekawe, osłony okienne tego typu są w stanie ograniczyć hałas, dbając jednocześnie o prywatność mieszkańców. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając rolety zewnętrzne! To doskonały sposób na zwiększenie atrakcyjności budynku.

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto w nie zainwestować?

Rolety zewnętrzne to elementy, które nie tylko chronią domowników przed słońcem, ale przede wszystkim zabezpieczają przestrzeń prywatną. Dzięki tym osłonom, zewnętrzna strona domu, mieszkania czy biura prezentuje się bardzo klasycznie i elegancko. Atutem tych produktów jest bardzo prosty system sterowania.

Warto zainwestować w rolety zewnętrzne z kilku powodów. Na korzyść przemawiają m.in.:

  • znaczne zwiększenie bezpieczeństwa;
  • ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi (hałas, wysoka temperatura, światło);
  • ochrona prywatności (rolety sprawdzą się doskonale montowane w blokach mieszkalnych, jeśli okna sąsiadów usytuowane są blisko siebie);
  • stanowią stylowy element wykończeniowy budynku (wybierając odpowiedni model i kolor rolet można łatwo podkreślić wygląd obiektu).

Przed zakupem produktu należy zastanowić się, jaki model rolet będzie odpowiedni do danego mieszkania. Spośród dostępnych na rynku produktów można wybrać osłony zewnętrzne podtynkowe, nadstawne lub elewacyjne.

Rolety zewnętrzne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Aby wybór rolet zewnętrznych był udany, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy, takich jak chociażby:

  • wymiar rolet zewnętrznych – ten parametr wpływa na prawidłowe dopasowanie osłon do okien. Produkty te najczęściej wykonuje się na zamówienie, podając producentom dokładne wymiary okien, na których montowane będą rolety;
  • wpływ na oszczędność energii – rolety zewnętrzne nie tylko zaciemniają wnętrza pomieszczeń. Przedmioty te przede wszystkim pełnią rolę termoizolacyjną. W miesiącach zimowych ograniczają straty energii cieplnej, a latem wychładzają budynki. Dzięki temu koszty utrzymania domu są znacznie niższe.

Ponadto ten rodzaj zasłon sprawdzi się świetnie jako ochrona antywłamaniowa.

Warto zainwestować w sprzęt, który nie przysporzy problemów i będzie się charakteryzował komfortowym systemem sterowania. Istnieją dwa rodzaje wbudowanych mechanizmów: z obsługą manualną lub automatyczną. W firmie PROFIL okna i drzwi można znaleźć rolety zewnętrzne, które pasować będą zarówno do stylu i elewacji budynków, a także do całego otoczenia.