Ochraniacz na materac
5 listopada 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę, wybierając ochraniacz na materac?

Wiele osób zapomina o jednej rzeczy podczas zakupów do sypialni. Koniecznie wybieramy właściwe łóżko, komfortowy materac, a także wygodną i przyjemną w dotyku pościel. Elementem pomijanym bywa ochraniacz na materac, który – jak nazwa wskazuje – zabezpiecza materac przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki ochraniaczowi materac może zachować swoje walory estetyczne i użytkowe przez wiele lat. Jak wybrać dobry ochraniacz na materac?

Dlaczego warto kupić ochraniacz na materac?

Komfortowy sen jest możliwy tylko wtedy, gdy posłanie jest czyste i świeże. Materac stanowi element, który może łatwo się brudzić i nasiąkać cieczą. Tylko ochraniacz jest w stanie zapewnić odpowiednią ochronę przed zabrudzeniami. Dzięki jego obecności nie będzie konieczne regularne pranie pokrowca na materac. Zdejmowanie i ponowne zakładanie pokrowca jest czynnością uciążliwą i nużącą.

Ochraniacz występuje najczęściej w postaci specjalnych nakładek, dzięki którym jest niemal nieodczuwalny. Utrzymywanie go w czystości i świeżości jest bardzo proste. Miejscem, w którym można zakupić dobrej jakości ochraniacz, jest sklep internetowy Salon Snu. Znajduje się tu cały asortyment potrzebny do przygotowania komfortowego i wygodnego posłania łóżka.

Rodzaje ochraniaczy

Ochraniacze na materac mogą przybierać różne postacie. Najczęściej spotykamy je w formie maty lub swoistego prześcieradła z gumką. W pierwszym wypadku posiadają one gumki, które naciąga się na każdy z czterech rogów materaca. Maty nie przesuwają się i są wygodne. Ochraniacze, które przypominają prześcieradła, stanowią natomiast rozwiązanie dyskretne i estetyczne. Pasują do materaców o różnej grubości i – co najważniejsze – zakrywają je w całości.

Niektóre ochraniacze z wyższej półki posiadają również pikowaną podszewkę, która reguluje temperaturę ciała. Mogą mieć również dodatkową warstwę, odpowiedzialną za wchłanianie wilgoci. Takie rozwiązanie sprawdza się w okresie choroby domownika, kiedy nadmiernie się poci.

Jak wybrać ochraniacz na materac?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup ochraniacza na materac, musimy zwrócić uwagę na kilka czynników, m.in. materiał wykonania. Owe elementy wykonane są najczęściej z grubej bawełny, miękkiego frotte, jerseyu, tkaniny wodoodpornej. Każda z tkanin ma swoje wady i zalety.

Ochraniacze dobrej jakości cechują się wysoką wodoodpornością i przepuszczalnością powietrza. Muszą zapobiegać przedostawaniu się wilgoci do materaca. Najtańsze i zwykłe ochraniacze, które nie przepuszczają powietrza, mogą doprowadzać nawet do podrażnienia skóry lub nadmiernej potliwości.