Kosiarka akumulatorowa
18 marca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosiarkę akumulatorową?

Pielęgnacja roślin dla wielu właścicieli ogrodów jest formą aktywnego wypoczynku i relaksu. Pod warunkiem, że będzie wspomagana nowoczesnymi elektronarzędziami ogrodniczymi. Tym, którzy cenią sobie wygodę i skuteczność, producenci narzędzi przygotowali urządzenia zasilane akumulatorami. Na szczególnie uwagę zasługują wygodne kosiarki. Jak wybrać najlepszą z nich?

Co decyduje o popularności elektronarzędzi akumulatorowych?

Urządzenia zasilane akumulatorowo już od dłuższego czasu stały się podstawowymi narzędziami dla profesjonalistów i amatorów. Stosowane są w pracach budowlanych, warsztatowych i ogrodowych. Ich najważniejszą zaletą jest możliwość działania bez konieczności zasilania z sieci energetycznej. Wystarczy naładować akumulator, by móc pracować w sposób wygodny i bez ograniczeń. Narzędzia zasilane z akumulatorów są także bardziej bezpieczne i nie narażają użytkownika na ewentualne porażenie prądem elektrycznym.

Kosiarki akumulatorowe

Wystarczy spojrzeć na oferty sklepów, by przekonać się, że najpopularniejszymi urządzeniami do prac ogrodowych są kosiarki. Dostępne są one w wielu rodzajach, rozmiarach i typach. Coraz częściej jednak klienci zwracają uwagę na kosiarki elektryczne, a zwłaszcza kosiarki akumulatorowe. Jak przekonują handlowcy ze sklepu internetowego z elektronarzędziami Mistama, kosiarki na akumulator przewyższają walorami użytkowymi tradycyjne urządzenia. Pozwalają na wygodne koszenie trawy, a szybka wymiana akumulatora umożliwia pracę non-stop.

Co jest najważniejsze przy wyborze kosiarki akumulatorowej?

Kupują kosiarkę, musisz zwrócić uwagę nie tylko na jej wymiary i parametry, ale także możliwości koszenia trawy gęstej, wilgotnej i wysokiej. Pamiętaj, wybór odpowiedniej  kosiarki zależy od potrzeb! Inna kosiarka będzie potrzeba do koszenia małego trawnika, inna do dużych trawiastych przestrzeni. Dobrym przykładem jest oferta kosiarek akumulatorowych BOSCH. Obejmuje ona szeroką gamę kosiarek akumulatorowych z napędem lub bez o różnych rozmiarach i mocach, zasilanych wydajnymi akumulatorami o napięcie 18 lub 36 V, a także kosiarki automatyczne.

Zwróć także uwagę na dodatkowe funkcje, które ułatwiają pracę oraz pozwalają na długą eksploatację kosiarki. Do najważniejszych należą:

  • System elektronicznej ochrony ECP chroniący akumulator i silnik przed przeciążeniem,
  • System zarządzania energią cieplną regulujący pracą urządzenia w przypadku przegrzania,
  • System zabezpieczenia silnika wyłączający kosiarkę w momencie zablokowania noży tnących,
  • Wielostopniowa regulacja wysokości koszenia ze wskaźnikiem,
  • System obniżający poziom hałasu.