moskitiery
15 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitier?

Moskitiery okazują się niezwykle przydatne szczególnie latem, kiedy owady za wszelką cenę próbują dostać się do domów i mieszkań. Aby skutecznie się przed nimi zabezpieczyć, warto zainwestować w wysokiej jakości siatki ochraniające przed insektami. Ich dużą zaletą jest również to, że nie przepuszczają zanieczyszczeń, np. pyłków. Czy wiesz, na co warto zwracać uwagę podczas wyboru moskitier? Podpowiadamy, co trzeba wziąć pod uwagę.

Owady potrafią być naprawdę uciążliwe. Szczególnie irytujące są letnimi wieczorami, kiedy zwabione światłem, próbują dostać do wnętrza. Nie można spokojnie otworzyć okna, bo za chwilę w pomieszczeniu znajduje się sporo denerwujących insektów. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na zabezpieczenie się przed owadami – wystarczy, że w otworach okiennych i drzwiowych zamontujesz wysokiej jakości moskitiery.

Czym się kierować przy wyborze moskitier?

Bogaty wybór moskitier sprawia, że osoba niedoświadczona w ich wyborze, może mieć problem z zakupem odpowiedniego modelu. Pracownik internetowego sklepu z moskitierami mówi: Wybierając moskitiery do domu lub mieszkania, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania tych produktów. Sprawdź użyty do ich produkcji materiał, a także pozostałe elementy. Moskitiery powinny być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczny, aby można było się nimi cieszyć przez długi czas.

Podczas wyboru moskitier zwróć uwagę na:

  • gęstość oczek – moskitiery to siatki posiadające oczka o różnych rozmiarach. Jeśli zależy Ci na wysokiej ochronie przed nawet najmniejszymi owadami, to wybierz drobne oczka. Jeżeli dziury będą duże, niektóre insekty mogą się przez nie przedostać. Nie oznacza to jednak, że dobrym pomysłem jest kupowanie moskitier z jak najmniejszymi oczkami, ponieważ będą one utrudniały dostęp świeżego powietrza. Najlepiej sprawdzają się siatki z oczkami o wielkości ok. 1 mm. Uniemożliwiają one przedostanie się malutkich owadów, ale zapewniają swobodny przepływ powietrza,
  • materiał – moskitiery powstają z różnych materiałów, więc tylko od Ciebie zależy, na jaki rodzaj się zdecydujesz. Powinieneś zwrócić uwagę zarówno na siatkę, jak i otaczającą ją ramkę. Siatki najlepiej sprawdzają się z włókna szklanego, które wyróżnia się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Natomiast, jeśli chodzi o ramkę, to najlepiej wybrać model wykonany z aluminium pokrytego farbą. Ten materiał jest odporny na różne warunki atmosferyczne. Poza tym można dopasować kolor produktu do własnych upodobań,
  • rodzaj montażu – nie bez znaczenia okazuje się także sposób montażu moskitie Świetnie sprawdzają się moskitiery w rolecie, ponieważ można je rozwijać w razie potrzeby. Ich dużą zaletą jest możliwość zakładania oraz zdejmowania, gdy pojawia się taka konieczność. W naszych warunkach klimatycznych niepotrzebne jest bowiem trzymanie moskitier w trakcie zimy. Można je na ten sezon zdjąć, aby zachować na dłużej ich ładny wygląd i dobry stan.