Firma przeprowadzkowa
1 listopada 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy przeprowadzkowej?

Osoby, które planują w najbliższym czasie zmianę mieszkania, często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniej firmy przeprowadzkowej. Wbrew pozorom nie jest to jednak wcale łatwe zadanie. Przy podejmowaniu tego typu decyzji trzeba bowiem wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Dowiedz się, czym warto kierować się przy doborze najlepszego przedsiębiorstwa zajmującego się organizacją przeprowadzek.

Firma przeprowadzkowa czy firma transportowa?

Wiele osób mylnie utożsamia firmy przeprowadzkowe z podmiotami działającymi w branży logistycznej i transportowej. Tymczasem trzeba mieć świadomość, że oba typy organizacji różni zakres oferowanych usług. Przedsiębiorstwa zajmujące się przewozem osób i mienia podejmują się jedynie zadania przetransportowania mebli, urządzeń, osobistych rzeczy i przedmiotów codziennego użytku pod wskazany adres. Natomiast profesjonalna firma przeprowadzkowa, taka jak E & M Przeprowadzki, oferuje klientom kompleksową pomoc nie tylko przy czynnościach przewozowych. W zakresie kompetencji tego typu przedsiębiorstw mieści się także m.in. pakowanie przenoszenie ładunków do samochodu, zabezpieczanie ich przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także rozładowywanie i rozpakowywanie poszczególnych rzeczy i elementów wyposażenia w miejscu docelowym. Pracownicy takich firm często zajmują się także utylizacją niepotrzebnych przedmiotów.

Czynniki przesądzające o wyborze najlepszej firmy

Wybór najlepszego przedsiębiorstwa przeprowadzkowego uzależniony jest od różnych czynników. Istotne znaczenie ma oczywiście zakres świadczonych przez firmę usług, termin ich realizacji oraz całkowity koszt. Bardzo ważną kwestią jest też posiadanie przez wybrane przedsiębiorstwo specjalnej polisy OC, dedykowanej działalności przeprowadzkowej. Gwarantuje ona usługobiorcy wypłatę odszkodowania w odpowiedniej wysokości w razie uszkodzenia bądź utraty rzeczy w trakcie transportu.

Przy wyborze firmy przeprowadzkowej należy również zwrócić szczególną uwagę na ilość osób biorących udział w przeprowadzce, a także na ich doświadczenie. Ważne jest też wyposażenie przeprowadzkowe, jakim posługuje się dana firma, oraz samochód, jakim dysponuje. Przykładowo w przypadku wspomnianej wcześniej firmy E & M Przeprowadzki, w zależności od wielkości przeprowadzki, w całym procesie biorą udział minimum 3 osoby. Firma posiada również samochód ciężarowy z plandeką. Jest to najlepszy typ pojazdu ze względu na możliwość najbezpieczniejszego ułożenia rzeczy oraz możliwości transportu większej ilości mebli i sprzętów. Do takiego pojazdu zwykle zmieszczą się meble i rzeczy z mieszkania, dzięki czemu wykonany zostanie tylko jeden kurs.

Rzetelne firmy zajmujące się organizacją przeprowadzek są zawsze otwarte na indywidualne potrzeby swoich klientów. Z reguły zatrudniają one osoby wyróżniające się nie tylko odpowiednimi kompetencjami, ale też wysoką kulturą osobistą. Tacy pracownicy stanowią wizytówkę przedsiębiorstwa i często są istotnym czynnikiem przesądzającym o zleceniu usługi danej firmie.