Odebranie kluczy od dewelopera
3 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie od dewelopera?

Zakup mieszkania od dewelopera to duża inwestycja, z którą wiąże się nie tylko wiele emocji, ale również wątpliwości i poważnych decyzji. Bardzo szeroka oferta mieszkań w Trójmieście wcale nie ułatwia zadania wyboru. Niemniej jednak przed zakupem mieszkania z rynku pierwotnego należy dokonać zarówno dokładnej weryfikacji rynku, jak i zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. O czym należy pamiętać przed zakupem mieszkania z rynku pierwotnego? Podpowiadamy.

Jak sprawdzić dewelopera przed zakupem mieszkania?

Wybór odpowiedniego i rzetelnego dewelopera to podstawa udanej inwestycji. Przede wszystkim warto sprawdzić doświadczenie konkretnych firm i ich wcześniejsze realizacje. Dzięki temu będziemy mieli szansę na zapoznanie się z rozmieszczeniem budynków, wyglądem mieszkań oraz udogodnieniami dla mieszkańców.

Przed zakupem mieszkania dodatkowo można zapoznać się z informacjami na temat wybranych firm i wybrać wyłącznie sprawdzonych deweloperów, takich jak Invest Pel z Trójmiasta. Wszelkie dane na temat firmy znajdziemy m.in. w Polskim Związku Firm Deweloperskich lub Krajowym Rejestrze Sądowym. Szczegółowa weryfikacja dewelopera z całą pewnością sprawi, że będziemy czuć się o wiele pewniej, wiedząc, że inwestycja realizowana jest przez doświadczonych wykonawców.

Lokalizacja mieszkania z rynku pierwotnego

Nie ulega wątpliwości, że lokalizacja to jeden z kluczowych czynników, który decyduje o atrakcyjności inwestycji. Kupując mieszkanie od dewelopera, należy zatem sprawdzić, jaka jest sąsiadująca okolica budynków. Duże znaczenie ma odległość od placówek usługowo-handlowych, takich jak sklepy, szkoły, ośrodki zdrowia czy apteki.

Warto także wybierać mieszkania od deweloperów, które znajdują się w atrakcyjnych dzielnicach m.in. dzielnicy Gdańsk Jasień zlokalizowanej w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, umożliwiających szybki i bezproblemowy dojazd do centrum Gdańska lubi innych części Trójmiasta. Dużym udogodnieniem dla mieszkańców jest również bezpośrednia okolica terenów zielonych, która pozwala na odpoczynek, spacery oraz przejażdżki rowerowe.

Umowa deweloperska – na co zwrócić uwagę?

Umowa z deweloperem to najważniejszych dokument, w którym powinny znajdować się wszelkie kluczowe informacje. Między innymi planowany termin ukończenia inwestycji, liczba mieszkań na sprzedaż i miejsc parkingowych, zagospodarowanie części wspólnych, wysokość kar umownych oraz tryb spłaty mieszkania.

Umowa deweloperska musi być podpisania w formie aktu notarialnego. Niemniej jednak przed jej sporządzaniem zalecane jest skonsultowanie się ze specjalistami i upewnienie się, czy zawarte są w niej niezbędne informacje.