deska podłogowa
8 kwietnia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwracać uwagę, wybierając deski podłogowe?

Marzysz o gustownej i absolutnie ponadczasowej podłodze drewnianej, ale nie wiesz, na jaki materiał wykończeniowy warto się zdecydować? Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak wybrać odpowiednie deski podłogowe i jakie artykuły tego typu są obecnie najpopularniejsze. Sprawdź koniecznie, co dla Ciebie przygotowaliśmy i uczyń swój dom lub mieszkanie piękniejszym. Zapraszamy do lektury.

Jak wybrać odpowiednie deski podłogowe?

Wybór odpowiednich desek podłogowych nie jest tak łatwy, jak mógłby się wydawać. Na rynku oferowanych jest obecnie wiele artykułów tego typu, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Niemniej wymienić można kilka podstawowych kryteriów wyboru, które pomagają w podjęciu finalnej decyzji zakupowej.

Przeglądając dostępne oferty sprzedawców desek podłogowych, takich jak firma DrewBal Daniel Rychlicki z Darłowa, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego wykonano dane deski. Do produkcji tego typu artykułów wykorzystywane są zarówno drzewa rodzime, jak i egzotyczne. W zależności od gatunku drzewa użytego do stworzenia desek podłogowych gotowy produkt może mieć różną specyfikę. Ważne są między innymi takie właściwości drewna jak:

  • gęstość,
  • twardość,
  • barwa.

Gęstość drewna wpływa na inne właściwości tworzywa. Im jest ona wyższa, tym lepsze parametry wytrzymałościowe ma dany materiał. Odpowiednia twardość drewna gwarantuje dużą wytrzymałość materiału i tym samym odporność na uszkodzenia czy zarysowania. Barwa z kolei przesądza o walorach estetycznych desek podłogowych – co zawsze trzeba mieć na uwadze, jeśli chce się zaaranżować wyjątkową przestrzeń, niezależnie od tego, czy ma ona służyć celom mieszkaniowym, czy zawodowym. Posadzka powinna być dopasowana do pozostałych elementów wykańczanego pomieszczenia.

Jakie deski podłogowe są obecnie najpopularniejsze?

Jeżeli planujesz zakup desek podłogowych w Koszalinie lub w innej, dowolnie wybranej miejscowości, zwróć uwagę na to, jakie artykuły tego typu są obecnie najpopularniejsze. Choć do ich produkcji wykorzystywane są rozmaite gatunki drzew, dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim deski sosnowe, którą mają świetne parametry w zakresie wytrzymałości.

Drewno sosnowe jest odporne na ściskanie i zarysowania. Wykonane z niego deski można układać na dowolnym podłożu, nawet na wylewce betonowej. Dla wielu osób kluczowe jest to, że deski sosnowe mogą zostać zastosowane pod ogrzewanie podłogowe. Co więcej, sprawdzają się w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach, nawet w garażach i pomieszczeniach gospodarczych.