Ściana z płyt betonowych
27 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwracać uwagę przy wyborze betonowych płyt dekoracyjnych?

Betonowe płyty dekoracyjne jeszcze kilkanaście lat temu korzyły się raczej z powierzchniami industrialnymi lub użyteczności publicznej. Dziś jednak znajdują zastosowanie także w prywatnych domowych wnętrzach. Co więcej, zjednują sobie coraz więcej miłośników surowego piękna. Wybierając takie elementy, trzeba jednak zwracać uwagę na pewne parametry. Jakie konkretnie?

Beton dekoracyjny – jakość ponad wszystko

Dekoracyjny beton ma to do siebie, że musi się prezentować na tyle dobrze, by od razu przywoływał dobre skojarzenia. Chodzi o to, by stworzyć wrażenie, że jest przemyślanym elementem aranżacji wnętrza, a nie wyglądał jak pozostałość po niedokończonym remoncie.

Obecnie na rynku istnieją już takie rozwiązania, które są dizajnerskie i bardzo estetyczne. Dlatego warto zaopatrywać się u najlepszych dostawców, takich jak BTB Beton Architektoniczny Sp. z o.o. To eksperci w dziedzinie betonu architektonicznego najwyższej klasy.

Pamiętaj o tym, że duży remont, w postaci montowania paneli z betonu architektonicznego, przeprowadza się raz na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Jeśli więc zależy Ci na tym, by poszczególne elementy wystroju służyły jak najdłużej, postaw na jakość.

Czym muszą charakteryzować się jakościowe płyty betonowe?

Na co konkretnie zwracać uwagę? Między innymi na kolor i fakturę wyrobów. Powinny być one zróżnicowane, a sam materiał nie powinien wyglądać jak gładka i idealna masa prosto z fabryki. To właśnie detale, w postaci choćby nierównomiernego zabarwienia o różnej intensywności, stanowią o pięknie betonu architektonicznego.

Na pewno dobrze świadczy o danym przedsiębiorstwie możliwość dobrania płyt betonowych albo porowatych, albo gładkich. Skoro jednak mowa o różnorodności wariantów, to trzeba też wspomnieć o przestrzennych elementach narożnych. Niektóre renomowane marki oferują tego typu rozwiązania.

Zwracaj także uwagę na wytrzymałość materiałową. Dobrej klasy beton jest odporny na zarysowania. Jeśli zwykłe przesunięcie paznokciem po powierzchni sprawia, że pojawiają się na niej trwałe ślady, to bardzo zły znak.

Przyjrzyj się również grubości wybranej płyty dekoracyjnej. W tym przypadku powinna ona wynosić minimum 5 mm.

Gdzie zamawiać dobrej klasy płyty dekoracyjne z betonu?

Zaopatruj się tylko u sprawdzonych dostawców, najlepiej takich, którzy swoją działalność skupiają na betonie.

To właśnie w takich firmach można liczyć na kompleksowe wsparcie i doradztwo. Dodatkowo masz gwarancję jakościowego wykonania i montażu.